History for 2015 Jan 9th to Jan 10th
Results | Video | News |
---|
Invited groups |
2015Texas A&M High School Indoor Classic 2015 Results - Texas AandM High School Indoor Classic
Published by
Website:Click here Results by: Flash Results Licensed to Texas A & M University - College Station HY-TEK's Meet Manager
Texas A&M High School Indoor Classic - 1/9/2015 to 1/10/2015
McFerrin Athletic Center
Texas A&M - College Station TX
Results
Event 2 Girls 200 Meter Dash
==================================================================
National: * 22.97 2007 Bianca Knight, Ridgeland, MS
Meet: M 24.40 1/9/2010 Veronica Jones, Dallas Gold
Name Year School Prelims H#
==================================================================
Preliminaries
1 Samantha Gonzalez North Texas 24.59q 8
2 Jaevin Reed SR Jackrabbits 24.88q 33
3 Jarra Owens SR Tx Hurricanes 24.88q 9
4 Hannah Jackson SR Unattached 25.00q 23
5 Danyel White SR Cedar Hill B 25.10q 3
6 Daja Gordon SO MadFrogs 25.14q 44
7 Mikayla Banks SR Wings 25.16q 5
8 Kira White SR Lancaster Li 25.18q 11
9 De'Stini Henderson North Texas 25.24q 27
10 Chanell Oconner SR Unattached 25.27q 45
11 Jhane' King Team Xtreme 25.28q 11
12 JaEra Griffin SR NTC Elite 25.32q 24
13 Sierre Smiith Track Housto 25.33 52
14 Kennedy Knight SR X/Factor Per 25.34 2
15 Chassity Love SR D2R 25.36 15
16 Jaelyn Pettit SR MadFrogs 25.38 7
17 Tia Omagbemi SR Unattached 25.40 10
18 Megan Harris North Texas 25.45 19
19 Essance Sample Track Housto 25.47 53
20 Amberlyn Waller SR Unattached 25.48 46
21 Diana Granados SO MadFrogs 25.51 51
22 Asia Brown SR Illinois Eli 25.53 14
23 Chesea Frances Team Quest 25.54 38
24 Melicha Smith Texas Storm 25.61 40
25 Alexis Pierre-Antoine JR Illinois Eli 25.74 5
26 Christian Lofton SR Unattached 25.75 9
27 Ameza Guobadia SR X/Factor Per 25.76 38
28 Ariele Adam SR Dioko Fitnes 25.81 42
29 Sydney Howells SR Xtreme Force 25.83 12
30 Sharone' Johnson SR D2R 25.83 51
31 Tembrey Clouser Team Quest 25.83 36
32 Rachel Hall Track Housto 25.83 4
33 Shantelle Slaughter SR Wings 25.83 4
34 Baylee Alldredge metro 25.84 19
34 Brittany Browning SR Cedar Hill B 25.84 43
36 Trameceia Sample Track Housto 25.85 52
37 Tajdreanna Hurst SR Houston Syne 25.85 28
38 Hannah Lueders SO Unattached 25.86 21
39 Teylor Jones SR Houston Visi 25.87 45
40 Aubrey Ridgeway North Texas 25.93 14
41 Breanna Abrams SR Houston Visi 25.94 24
42 Diamond Lee JR Fort Worth F 25.99 46
43 Sierra Andres Team Speed T 25.99 40
44 Madison Gibson SR Xtreme Force 26.03 2
45 Zaria Whittaker SR NTC Elite 26.04 50
46 Asia Ataghauman SR Tx Hurricanes 26.05 12
47 Jasmine Moore SR NTC Elite 26.08 46
48 Madison Miles Flight Gold 26.08 32
48 Alyssa Gillespie JR The Woodland 26.08 42
50 Kearah Gardner SR Houston Visi 26.08 18
51 Jackeria Hughes Team Quest 26.10 49
52 Willow Studeman SR Illinois Eli 26.10 4
53 Morgan White SR Byrd, C.E. 26.14 32
54 Hailey Patterson flash 26.15 53
55 Bailey Lear SR D2R 26.17 11
56 Joi Gill SR Fort Bend Ma 26.23 16
57 Karrington Lewis SR Jackrabbits 26.24 37
58 Maya Kelly SR Wings 26.24 17
59 Courtlyn Gant North Texas 26.25 47
60 Jasmine Rhodes SR A Running St 26.27 41
61 Jordanae Scott Team Speed T 26.31 13
62 Mahogany Antoine JR Fort Bend Ma 26.32 47
63 Jazmyn Shunmaker SR Cedar Hill B 26.33 31
64 Jayla Hollis SR NTC Elite 26.35 37
65 Ariel Watson SO Super S.T.A. 26.35 50
65 Theresa Davis SR Wings 26.35 39
67 Kennedy Hudson SR Texas Storm 26.37 33
68 Braejah Deloney-Washingt SR Lancaster Li 26.37 51
69 Kyah Loyd SO Byrd, C.E. 26.40 44
70 Brianna Gilchrist Team Xtreme 26.44 8
71 Mia Robinson SR Tx Hurricanes 26.45 27
72 Tiffany Briggs SR Houston Visi 26.46 9
73 Alexis Alexander SR Xtreme Force 26.46 15
74 Kelsey Jordan Track Housto 26.47 6
75 Tyler Webb D2R 26.48 36
76 Charity Thomas JR The Woodland 26.48 24
77 Bria Washington Team Speed T 26.50 48
78 Toni Garrett Unattached 26.55 38
79 Tara Anderson SR Austin 26.56 17
80 Lindsey Simpson Team Xtreme 26.57 15
81 Geordann Yelder SR Houston Syne 26.57 39
82 Trashauna Hardy SR Texas Storm 26.61 10
83 Hailey Hodsens SO Xceleration 26.62 11
84 Micayla Houston Jackrabbits 26.62 17
85 Allysha Davis SR Unattached 26.63 53
86 Gracen Odendahl SR Xtreme Force 26.65 4
87 Whitney Ochiam Track Housto 26.66 43
88 Naomi Offenhaeuser JR A Running St 26.67 1
89 Kennedae Hollier Track Housto 26.68 53
90 Camri Austin SO MadFrogs 26.69 31
91 Sydnee Stewart NTC Elite 26.71 36
92 Christy Gilbert SR Central Texa 26.71 29
93 Lauren Loader SR Marble Falls 26.72 36
94 Rachel Marsh Team Quest 26.72 22
95 Chelsy Cole Team Quest 26.72 18
96 Tadrian Rose JR A Running St 26.73 44
97 Samantha Lofton SR A Running St 26.74 2
97 Kianna Stevens SR Wings 26.74 19
99 Hanna Schenk Wagner Sport 26.74 29
100 Ciara Baker SR After Burner 26.74 45
101 Annette Bolomboy Team Xtreme 26.75 14
102 Ariel Ford Team Xtreme 26.76 48
103 Cassie Garner SO MadFrogs 26.77 26
103 Victoria Campfield SR Xtreme Force 26.77 22
105 Madyson Hunter Unattached 26.77 20
106 Chloe Riddley SO Unattached 26.77 31
107 Nicole Onyeje SR Flight Gold 26.79 39
108 Taeylor Roquemore SR Tx Hurricanes 26.80 26
109 Jamaris Stephen SR Texas Storm 26.80 16
110 Kierra Williams Jackrabbits 26.81 15
111 Tylasha Collins Fort Worth F 26.83 25
112 Nailah Henderson SR Unattached 26.83 44
113 Gwen Thompson North Texas 26.84 32
114 Cydney Boudreaux Houston Visi 26.87 40
115 Angel Johnson FR Fort Bend Ma 26.88 39
116 Arieana Mason SR A Running St 26.89 1
117 Brooke Merrick Team Quest 26.91 26
118 Amelia Hood SR Austin 26.91 20
119 Audrey McQuietor Team Xtreme 26.92 45
120 kadrienne sanders SR East Texas T 26.94 30
121 Deja Gadison JR Flight Gold 26.96 6
122 Jayda Eckford SR A Running St 26.99 16
123 Lauren Fairchild Team Quest 26.99 23
124 Alon Encalade SR X/Factor Per 27.03 49
125 Shannon Stokes JR Unattached 27.03 41
125 Danielle Baltrip SO Unattached 27.03 52
125 Lauren Anderson SO Reagan HS 27.03 26
128 Destinie Watkins NTC Elite 27.04 32
129 Tosin Alao Team Quest 27.04 17
130 Hillary Givens Heavenly Tra 27.06 15
131 Diona Warren SR Lancaster Li 27.06 49
132 Kyndall Wallace SR Illinois Eli 27.06 35
133 MADISON SMITH JR Westside Bap 27.06 25
134 Alliah Spencer SR Dioko Fitnes 27.10 41
135 Amber Alexander Xtreme Force 27.10 6
136 Makenli Raspberry Bellaire Tra 27.11 46
137 Adesuwa Osagiede SR Texas FACES 27.12 28
138 Germanii Murphy SR Unattached 27.13 16
139 Mya Lloyd Unattached 27.16 23
140 Madyson Young SR Unattached 27.17 41
141 Karimah Williams Team Quest 27.17 32
142 Nikesha Keith Track Housto 27.17 30
143 Samaiya O'dneal SR D2R 27.18 25
144 Nzubechi Uzuegbunam JR Flight Gold 27.18 7
145 Corianna Parham JR A Running St 27.18 34
146 Mackenzie Washington Intensity Tr 27.22 33
147 Destiny Jenkins SR Wings 27.23 30
148 Mya Lloyd SR Texas Storm 27.24 45
149 Maddie Elbert metro 27.28 28
150 Ebony Henderson SR Fort Bend Ma 27.28 19
151 Destinie Grant NTC Elite 27.30 3
152 Lauren Cummings Team Speed T 27.31 27
153 Lasean Davis SR D2R 27.32 20
154 Mekailia Moody SR Houston Visi 27.32 36
155 Chloe Simmons SR Wings 27.35 33
156 Amari Vann Bellaire Tra 27.36 3
157 Kelsey Madkins SR Wings 27.38 10
158 Victoria Walker SR Fort Worth F 27.40 42
158 Chase Martin SR Marble Falls 27.40 34
160 Carmen Lee Intensity Tr 27.44 22
161 Chloe Cavazos SO Unattached 27.45 12
162 kevanya mcdowell JR Fort Bend Ma 27.51 7
163 JAIDA JOHSON JR Westside Bap 27.51 17
164 Eva Buck SR Central Texa 27.51 5
165 Ava Paul Team Quest 27.52 16
165 Brittany White SR A Running St 27.52 13
167 Morgan Shelton Team Quest 27.53 53
168 Darazja Williams SR Houston Visi 27.54 13
169 Sara Millar SR Central Texa 27.62 48
170 Shelby McNary Denton Count 27.64 33
171 Sierra Beal NTC Elite 27.64 47
172 Nicole Edison Wings 27.65 43
173 Jordan Charles Dioko Fitnes 27.65 1
174 Sarah Lewis SR Marble Falls 27.66 18
175 Teal Williams JR A Running St 27.66 8
176 Emma Griffiths SR Illinois Eli 27.67 28
177 Desiree Corbett SR A Running St 27.67 49
178 Faith Udobong Bellaire Tra 27.68 23
179 Lauren Johnson SR Tx Hurricanes 27.69 51
180 Awa Ndiaye SR Tx Hurricanes 27.70 31
181 Autumn Green Tiger Track 27.71 52
182 Natalie Schulz SR Marble Falls 27.71 10
183 Baylee Nelson SR Justin North 27.74 24
184 Jessica Emeodi SR Flight Gold 27.74 30
185 Kori Levingston SO MadFrogs 27.75 47
186 Maddie Johnson SR Marble Falls 27.77 33
187 Gabrielle Maxwell North Texas 27.81 37
187 Tyriete Dixon SR A Running St 27.81 35
189 Destiny Ross SR Unattached 27.81 40
190 Mallory McKinney JR Unattached 27.82 27
191 Kennedy Kelly Wagner Sport 27.83 7
192 Breanna Byrd SR Unattached 27.83 1
193 Shea Schmidt SO Whitehouse 27.84 25
194 Kyra Collins FR MadFrogs 27.84 41
195 Randa Slone FR Dallas Linco 27.85 6
196 Kynnedy Brown SR Lancaster Li 27.88 21
197 Serena McArthur Team Quest 27.90 31
198 Esther Ekeanyanwu Team Quest 27.90 48
199 Daysha Bullocks JR Unattached 27.92 22
200 Hannah Benken FR Xceleration 27.95 9
201 Anayah Washington Team Quest 27.95 50
202 Kayla Gilbert SO Richmond Gol 27.96 24
203 Lily Blackburn FR Xceleration 27.96 29
204 Jayla Houston SO Richmond Gol 27.97 10
205 Amanda Yager SR Central Texa 27.97 6
206 Danyel Newsome FR MadFrogs 27.98 8
207 Kylie Carpenter SR Xtreme Force 27.98 28
208 London Robinson SO Texas FACES 28.07 13
209 Peyton Mcfadden Team Quest 28.08 20
210 Markesha Appleberry SR Dallas Linco 28.08 6
211 Rebecca Lampin FR Whitehouse 28.09 23
212 Chase Whiting JR Fredericksbu 28.09 13
213 Thurneisha Keys SR Dioko Fitnes 28.11 27
214 Kynna Gamble Team Quest 28.12 46
215 Jada Smith SO MadFrogs 28.16 34
216 Tia Baker Flight Gold 28.18 18
217 Maggie Rymer FR Track Dynami 28.18 10
218 Tatjana Brown SO Dallas Linco 28.19 50
219 Zskaira Williams FR Unattached 28.21 5
220 Calah Singleton Team Quest 28.22 52
221 O'shea Fletcher SR A Running St 28.23 30
222 Alexandria Green Houston Visi 28.23 35
223 Ashley Aleshire SR Xtreme Force 28.23 5
223 Lauren Cook After Burner 28.23 51
225 Emalee Wright JR Justin North 28.24 8
226 ALIYIAH ROBINSON SR Westside Bap 28.24 30
227 Hanna Clark Twest 28.28 37
228 Kameron Smith Team Quest 28.31 18
229 shanice nelson FR Unattached 28.34 14
230 Lauren Smith JR Whitehouse 28.35 12
231 Taylor Shelenhamer JR Unattached 28.35 16
232 Paighton Kelly SR Justin North 28.35 41
233 Zainab Jimoh Bellaire Tra 28.38 38
234 Kaileigh Fisher SR Performance 28.40 53
235 Paige Brooks SO Fort Worth F 28.43 35
236 Tameron Henry SR Central Texa 28.45 8
237 Jazmon Ashton SR Performance 28.49 17
238 Kayla Higgenbotham SR Tx Hurricanes 28.51 43
239 Alexandria Kidd FR MadFrogs 28.53 49
240 Kristen Raven SR Wings 28.57 36
241 Jasmine Smith JR Performance 28.61 51
242 Jailyn Settles SR Super S.T.A. 28.62 20
243 Sarah Porter SR Texas Heat TC 28.64 21
244 Tonya Piergies SR Unattached 28.65 21
245 Shanice Smith SR A Running St 28.68 2
246 Trinity Ware Marble Falls 28.69 1
247 Emily Myers SO Fredericksbu 28.70 40
248 Kira Douglas SR Xtreme Force 28.72 45
249 Hailey Robertson SR Xtreme Force 28.72 42
250 Makayla Baker Mainland Jag 28.73 4
251 Mariah Stewart SR Austin Akins 28.77 2
252 Deborah Ekeanyanwu Team Quest 28.84 28
253 Kalimah Muhammad SR ACE Track Cl 28.86 50
254 Victoria Thompson SR Dioko Fitnes 28.91 25
255 Kaila Hall metro 29.07 38
256 Adrianna Sadler After Burner 29.08 9
257 Octavyia Williams SR Texas Heat TC 29.13 49
258 Alexis Stanford JR Performance 29.14 26
259 Jia Foster Bellaire Tra 29.18 46
260 Aaliyah Latimer SO Whitehouse 29.18 3
261 Martina Epps Fort Worth F 29.19 37
262 Alexa Duran South Austin 29.27 44
263 Kennedy Powell SR Track Dallas 29.27 14
264 Haley Smith-Holloway SR Wings 29.30 11
265 Deavian Taylor SO Fort Worth F 29.31 22
266 Reagan Edwards SR Houston Blaz 29.37 52
267 Gabrielle Cote JR Texas Thunde 29.41 20
268 Breshell Applon Fort Worth F 29.41 31
269 Paxten Keyser SR Fredericksbu 29.41 7
270 Shurleanah Freeman SR A Running St 29.46 39
271 Kori Jones FR MadFrogs 29.47 25
272 Hanna Castillo SR Fredericksbu 29.51 4
273 Deven Allen Bellaire Tra 29.53 43
274 Amoniasia Penick SR A Running St 29.55 32
275 Jadah Walker FR Performance 29.55 18
276 Aylin Neri SO Fredericksbu 29.55 40
277 Kirsten Allen Bellaire Tra 29.56 47
278 Ashley Tucker SO Unattached 29.58 27
279 jazzmine joseph JR Fort Bend Ma 29.82 39
280 Zoe Bridges SO Unattached 30.00 43
281 Drew Williams Lancaster Li 30.01 42
282 Naomi Sinclair JR Unattached 30.09 22
283 Lawanda McKenzie SR A Running St 30.13 29
284 Mikayla Hinojosa SO Unattached 30.22 5
285 Kayla Chargois Central Texa 30.22 47
286 Cesilia Hernandez JR Fredericksbu 30.25 24
287 Jbreil Grimes Cedar Hill B 30.28 48
288 Ireon Owens Flight Gold 30.35 35
289 Dakota Rugely Flight Gold 31.21 34
290 Lauren Smith JR Fredericksbu 31.32 19
291 Valeria Jones FR Reagan HS 31.73 44
292 Ciyea' Chapman Fort Worth F 32.93 7
-- God'stime Osa SR Unattached DQ 34
-- Rebecca Ekeanyanwu Team Quest DQ 21
Event 3 Girls 400 Meter Dash
==================================================================
National: * 51.93 2006 Francena McCorory, Bethel, Hampton, VA
Meet: M 55.19 1/11/2014 Jarra Owens, TexasHurrica
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Amber Ivy SR Houston Visi 57.30q 37
2 Destiny Aaron SR Wings 57.62q 3
3 Victoria Powell JR Gazelle Trac 57.67q 2
4 Paige Kimble SR Houston Visi 57.90q 30
5 Dawshae Evans SR Cedar Hill B 57.95q 20
6 Takyera Roberson JR Houston Whea 57.97q 33
7 Sierra Andres Team Speed T 58.29q 14
8 Asia Brown SR Illinois Eli 58.36q 8
9 Jaelyn Pettit SR MadFrogs 58.42q 29
10 Ariah Mack SR Cedar Hill B 58.55q 19
11 Ariele Adam SR Dioko Fitnes 58.65q 29
12 Lacarol Baynes SR Dioko Fitnes 58.70q 3
13 JaEra Griffin SR NTC Elite 58.78 24
14 Kristyn Williams SR Tx Hurricanes 58.78 26
15 Maygen Smith SR Wings 58.82 11
16 Jhane' King Team Xtreme 58.88 23
17 Ariel Watson SO Super S.T.A. 58.97 6
18 Ameza Guobadia SR X/Factor Per 59.01 19
19 Rhema Taylor Maximum Fitn 59.01 4
20 Madison Gibson SR Xtreme Force 59.05 9
21 Diana Granados SO MadFrogs 59.11 36
22 Tajdreanna Hurst SR Houston Syne 59.50 15
23 Braylen Deadmon SR Track Housto 59.54 11
24 Lindsey Simpson Team Xtreme 59.58 16
25 Victoria Campfield SR Xtreme Force 59.61 18
26 Bailey Lear SR D2R 59.69 1
27 Jaelin Hatton SR Fort Bend Ma 59.78 5
28 Shaporria Montgomery Mercury Trac 59.78 25
29 Brandy Thomas SR Houston Visi 1:00.00 10
30 Braejah Deloney-Washingt SR Lancaster Li 1:00.00 18
31 Kennedy Turner North Texas 1:00.01 28
32 Javlyn Cameron SR Track Housto 1:00.05 12
33 Jazmyn Rutherford SR After Burner 1:00.15 7
34 Makenli Raspberry Bellaire Tra 1:00.17 11
35 Toi Williams SR D2R 1:00.25 36
36 Onya Parker SR Houston Visi 1:00.30 2
37 Halle McClintock SR After Burner 1:00.32 33
38 Colleen Gilbert SR Central Texa 1:00.35 27
39 Liniuska Mendoza SR Fort Bend Ma 1:00.38 32
40 Khalia Columbus SR Wings 1:00.40 16
41 Caroline Pruitt SR X/Factor Per 1:00.41 9
42 Megan Rourke SR Central Texa 1:00.41 21
43 Tyler Rose SR Track Housto 1:00.43 27
44 Audrey McQuietor Team Xtreme 1:00.49 2
45 Jade Hinds SR Jackrabbits 1:00.52 31
46 Shelby West SR Central Texa 1:00.61 5
47 Sydney Gandy SR Track Housto 1:00.62 15
48 Ashlyn Dobson JR Texas Heat TC 1:00.64 27
49 Samantha Lofton SR A Running St 1:00.66 21
50 Gracen Odendahl SR Xtreme Force 1:00.72 1
51 Chidinma Ogba SR ACE Track Cl 1:00.76 31
52 Destini Jeter SR NTC Elite 1:00.83 38
53 Kelsey Jordan Track Housto 1:00.84 8
54 Brianna Jones SR Fort Bend Ma 1:00.90 29
55 Sharone' Johnson SR D2R 1:00.91 39
56 Breanna Glispie SR X/Factor Per 1:01.05 25
57 Seana Young Maximum Fitn 1:01.07 30
58 Lasean Davis SR D2R 1:01.17 35
59 Daysha Bullocks JR Unattached 1:01.18 10
60 Gabbi Orzabal SR CSTX Racing 1:01.18 29
61 Kyndall Wallace SR Illinois Eli 1:01.21 33
62 Kacie Mayberry SR Flight Gold 1:01.22 18
63 Dominique Lewis SR Unattached 1:01.30 13
64 Jane Arinze SR Tx Hurricanes 1:01.38 7
65 Ariel Ford Team Xtreme 1:01.43 14
66 Whitney Ochiam Track Housto 1:01.46 4
67 Kayla Gilbert SO Richmond Gol 1:01.53 3
68 Willow Studeman SR Illinois Eli 1:01.60 29
69 Lisa Egege SR Houston Visi 1:01.65 31
70 Arieana Mason SR A Running St 1:01.71 16
71 Lauryn Asiedu G3 ATHLETICS 1:01.72 13
72 Natalia Velasco ERI Stars 1:01.83 25
73 Kori Levingston SO MadFrogs 1:01.85 33
74 Diona Warren SR Lancaster Li 1:01.88 38
75 Annette Bolomboy Team Xtreme 1:01.88 31
76 Sheri Green JR Fort Bend Ma 1:01.90 12
77 Hannah Talley JR Westminster 1:01.97 6
78 Jade Greer SR Hallsville 1:02.08 14
79 Makaylah Halstead SR Tx Hurricanes 1:02.11 12
80 Ayla Hicks Maximum Fitn 1:02.12 16
81 Faith Udobong Bellaire Tra 1:02.14 22
82 Lauren Laurent SR Lancaster Li 1:02.30 13
83 Tatjana Brown SO Dallas Linco 1:02.30 32
84 Cierra Wash SR NTC Elite 1:02.33 7
85 Isaly Carney Mainland Jag 1:02.35 37
86 Tyler Webb D2R 1:02.41 26
87 Esther Ekeanyanwu Team Quest 1:02.44 19
88 Chloe Cebrun SR Jackrabbits 1:02.50 39
89 Hailey Williams SR Houston Syne 1:02.55 15
90 Gwen Thompson North Texas 1:02.57 21
91 Kandice Miles SR Houston Visi 1:02.57 37
92 Kennedy Kelly Wagner Sport 1:02.65 31
92 Bryce Lang Maximum Fitn 1:02.65 10
94 Peyton Ball SR Dioko Fitnes 1:02.72 13
95 Chole Gravens SR NTC Elite 1:02.72 3
96 Callie Harmon SR Power Up Tra 1:02.75 5
97 Corianna Parham JR A Running St 1:02.76 39
98 Alon Encalade SR X/Factor Per 1:02.79 4
99 Emma Griffiths SR Illinois Eli 1:02.82 20
100 kadrienne sanders SR East Texas T 1:02.83 24
101 Kynnedy Brown SR Lancaster Li 1:02.88 26
102 Geordann Yelder SR Houston Syne 1:03.00 21
103 Corrinne Cassel Texas Storm 1:03.07 32
104 JaMaria Easley SR Texas Heat TC 1:03.08 31
105 Emmanuella Hayford SR Houston Visi 1:03.15 34
106 Camille Dickson SR Central Texa 1:03.20 6
107 Baylee Nelson SR Justin North 1:03.20 17
108 Jazmon Ashton SR Performance 1:03.22 9
109 Sharonda brown SR Fort Bend Ma 1:03.31 19
110 Kyra Maryland SR ACE Track Cl 1:03.36 23
111 Nya Ewing SR Jackrabbits 1:03.44 24
112 Margaret Hoffman SR After Burner 1:03.47 26
113 Victoria Walker SR Fort Worth F 1:03.50 5
114 Grace Barden Unattached 1:03.57 22
115 Amelia Hood SR Austin 1:03.57 35
116 Nikesha Keith Track Housto 1:03.59 22
117 Paighton Kelly SR Justin North 1:03.70 6
118 Jayda Eckford SR A Running St 1:03.81 32
119 Germanii Murphy SR Unattached 1:03.97 39
120 Avantia Nichols SR Fort Worth F 1:04.13 14
121 Samaiya O'dneal SR D2R 1:04.14 13
122 Alexandria Green Houston Visi 1:04.15 2
123 Paris Jones Tiger Track 1:04.19 26
124 Alexis Alexander SR Xtreme Force 1:04.28 12
125 Madison Cooley JR Unattached 1:04.31 17
126 Kyara Levi SR Dioko Fitnes 1:04.38 8
127 Taylor Harvey SR Dioko Fitnes 1:04.47 1
128 Jamira Reece SR A Running St 1:04.52 28
129 Zoe Bridges SO Unattached 1:04.52 22
130 Desiree Corbett SR A Running St 1:04.55 8
131 Valencia Bullock SO Texas FACES 1:04.60 36
132 Christina Rigsby Brenham Trac 1:04.65 29
133 Jasmine Smith JR Performance 1:04.74 34
134 Meredith Carpenter SR Texas Storm 1:04.82 28
135 Briana Land SR Tx Hurricanes 1:04.85 20
136 Bret Nance JR Unattached 1:04.85 38
137 Kristen Raven SR Wings 1:04.86 30
138 Kylee Garcia SR Unattached 1:04.88 7
139 Calise Moore SR Houston Syne 1:04.89 17
140 Kyra Collins FR MadFrogs 1:04.89 9
141 Maggie Rymer FR Track Dynami 1:05.02 24
142 Jordan Thomas JR Unattached 1:05.11 34
143 Ashley Aleshire SR Xtreme Force 1:05.20 2
144 Deborah Ekeanyanwu Team Quest 1:05.22 20
145 Michelle Rigsby Brenham Trac 1:05.23 34
146 Mya Lloyd SR Texas Storm 1:05.24 8
147 Adeja Carter SO Fort Worth F 1:05.26 17
148 Theresa Davis SR Wings 1:05.37 6
149 Aliyah Carswell SR Houston Syne 1:05.40 4
150 Morgan Cossey SR Track Housto 1:05.45 27
151 Tiana Templeton SR NTC Elite 1:05.51 28
152 Mallory McKinney JR Unattached 1:05.55 35
153 Mia Charles SR Dioko Fitnes 1:05.63 30
154 London Robinson SO Texas FACES 1:05.79 18
155 Cassie Garner SO MadFrogs 1:05.82 36
156 Mia Jones Team Quest 1:05.86 36
157 Emalee Wright JR Justin North 1:05.94 1
158 Gianna Bates Team Quest 1:05.95 32
159 Markesha Appleberry SR Dallas Linco 1:05.96 7
160 Jia Foster Bellaire Tra 1:06.09 20
161 Peyton Mcfadden Team Quest 1:06.15 14
162 Cashyla Taylor SR ACE Track Cl 1:06.22 36
163 Morgan Shelton Team Quest 1:06.32 17
164 Jasmyn Steels JR Unattached 1:06.34 15
165 Kayla Jackson SR Flight Gold 1:06.51 11
166 Chloe Simmons SR Wings 1:06.56 37
167 Ana Richie JR Flight Gold 1:06.71 15
168 Thurneisha Keys SR Dioko Fitnes 1:06.75 35
169 Caila Williams Team Quest 1:06.79 37
170 Kori Jones FR MadFrogs 1:06.84 13
171 Haley Smith-Holloway SR Wings 1:06.86 37
172 Alexis Johnson SR Tx Hurricanes 1:07.15 5
173 BreAyna Johnson SR Cedar Hill B 1:07.17 38
174 shanice nelson FR Unattached 1:07.27 23
175 Arjai Johnson Track Housto 1:07.31 27
176 Jada Smith SO MadFrogs 1:07.50 27
177 Mikayla Hinojosa SO Unattached 1:07.55 26
178 Martina Epps Fort Worth F 1:07.56 5
179 Danyel Newsome FR MadFrogs 1:07.61 30
180 Alesha Lewis Fort Worth F 1:07.62 19
181 Alaysia Sibley SR Wings 1:07.66 4
182 Shanice Smith SR A Running St 1:07.74 28
183 Alexandria Kidd FR MadFrogs 1:07.75 16
184 Kira Douglas SR Xtreme Force 1:07.76 1
185 Kameron Smith Team Quest 1:07.78 16
186 Octavyia Williams SR Texas Heat TC 1:07.81 34
187 Zakara Bryson SR Texas Heat TC 1:08.30 22
188 Sierra Romero-Hearrell JR Richmond Gol 1:08.31 33
189 Hanna Johnson FR Richmond Gol 1:08.59 18
190 Kynna Gamble Team Quest 1:08.66 4
191 Ava McGougan SR Central Texa 1:08.81 19
192 Daja Gordon SO MadFrogs 1:08.87 10
193 Darryian Smirth Team Quest 1:09.01 28
194 Jayla Houston SO Richmond Gol 1:09.03 11
195 Allison Bayne JR Hallsville 1:09.09 24
196 Breshell Applon Fort Worth F 1:09.22 33
197 Calah Singleton Team Quest 1:09.23 15
198 Paige Brooks SO Fort Worth F 1:09.42 34
199 Lawanda McKenzie SR A Running St 1:09.49 38
200 Rachel Marsh Team Quest 1:09.69 39
201 Hanna Porter SR Texas Heat TC 1:09.82 23
202 Nya Martin SR Texas Heat TC 1:09.84 7
203 Destiny Wright SR Xtreme Force 1:09.85 35
204 Sydney Ramon Dioko Fitnes 1:09.89 38
205 Touré Manning G3 ATHLETICS 1:10.04 12
206 Anecia Lockley SR A Running St 1:10.05 25
207 Robyn Seirea Team Quest 1:10.22 10
208 Cynthia Dominguez SR Austin Akins 1:10.34 25
209 Amelia Hall Cedar Hill B 1:10.49 30
210 Toiya Smith Fort Worth F 1:10.72 14
211 Morgan Jackson Wings 1:10.73 9
212 Mia Johnson SR Dioko Fitnes 1:10.74 18
213 Taniece Bell Fort Worth F 1:12.83 3
214 Nicole Edison Wings 1:13.19 20
215 Ciyea' Chapman Fort Worth F 1:16.34 8
-- Faith Sparks SR NTC Elite DNF 1
-- God'stime Osa SR Unattached DQ 22
Event 12 Girls Pole Vault
========================================================================
National: * 4.42m 2014 Desiree Freier, Northwest, Justin, TX
Meet: M 12-08.25 1/10/2014 Meagan Gray, Elite Sportz
Name Year School Finals
========================================================================
Finals
1 Meagan Gray SR Elite Sportz 3.87m 12-08.25
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.67 3.77 3.87 4.00
PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O XO XO XO XXX
2 Colleen Clancy SO Unattached 3.77m 12-04.50
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.67 3.77 3.87
PPP PPP PPP PPP PPP PPP O O O XO XO XXX
3 Claire Woodson JR Unattached 3.57m 11-08.50
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.67
PPP PPP PPP PPP PPP XO XXO XO O XXX
4 Rebekah Pogue Lone Star PV 3.42m 11-02.50
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57
PPP PPP PPP PPP PPP XO O XO XXX
4 Caroline Bellows SR Unattached 3.42m 11-02.50
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57
PPP PPP PPP PPP PPP O XO XO XXX
6 Nicole Summersett SR Unattached 3.42m 11-02.50
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57
PPP PPP PPP PPP PPP PPP O XXO XXX
7 Madeline Telford SR Unattached 3.27m 10-08.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42
PPP PPP PPP PPP PPP O O XXX
8 Sydney Beverly JR Unattached 3.27m 10-08.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42
PPP O O O O O XO XXX
9 Emily Mallet JR Unattached 3.27m 10-08.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42
PPP PPP PPP XXO XO O XO XXX
10 Alex Inman Lone Star PV 3.27m 10-08.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42
PPP PPP PPP O O O XXO XXX
11 Olivia Buntin Lone Star PV 3.12m 10-02.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP PPP O O O XXX
11 Taylor Alexander JR Above the ba 3.12m 10-02.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.57 3.67 3.77 3.87
PPP PPO PPP PPP PPP O XPP PPP PPP PPP PPP PPP
13 Kaitlyn Black JR Unattached 3.12m 10-02.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP XO O O O XXX
13 Kelby Pope Antler Aviat 3.12m 10-02.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP PPP PPP XO O XXX
15 Hannah Schillaci SR Unattached 3.12m 10-02.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP PPP O O XO XXX
16 Lauren Smith JR Fredericksbu 3.12m 10-02.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP PPP PPP XO XO XXX
17 Megan Hamilton Lone Star PV 3.12m 10-02.75
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP PPP XXO O XO XXX
18 Madeline Traugott Lone Star PV 2.97m 9-09.00
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12
PPP PPP PPP O XO XXX
19 Candace Gordon JR Unattached 2.97m 9-09.00
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12
O O XXO XO XO XXX
20 Raquel Porter Bay Area Pol 2.82m 9-03.00
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97
PPP O O O XXX
20 Sarah Schneider Integrity Tr 2.82m 9-03.00
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97
PPP PPP PPP O XXX
22 Kaitlyn Stafford Bay Area Pol 2.82m 9-03.00
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97
PPP XO O O XXX
23 Sidney Williams JR Unattached 2.82m 9-03.00
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97
O XO XO O XXX
24 SARAH FOSTER BEAUMONT TRA 2.82m 9-03.00
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97
PPP O O XO XXX
25 Judi Carter SR Whitesboro 2.67m 8-09.00
2.37 2.52 2.67 2.82
O O O XXX
26 Laney Hawn Lone Star PV 2.37m 7-09.25
2.37 2.52
O XXX
27 Gabriana Dornak FR Whitehouse 2.37m 7-09.25
2.37 2.52
XO XXX
-- Sydney King SR Unattached NH
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP PPP PPP PPP PPP XXX
-- Colette Harris JR Unattached NH
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97
PPP PPP PPP PPP XXX
-- Dana Pollack SO Unattached NH
2.37 2.52
PPP XXX
-- Lori Hoffmann SR Mac Vault Ac NH
2.37 2.52
PPP XXX
-- Jonsey Chauvot Bay Area Pol NH
2.37 2.52
PPP XXX
-- Sarah Hunsucker Bay Area Pol NH
2.37
XXX
-- Madison Falvey JR Unattached NH
2.37 2.52 2.67 2.82
PPP PPP PPP XXX
-- Natalie Hawthorne Integrity Tr NH
2.37 2.52 2.67 2.82 2.97 3.12 3.27
PPP PPP PPP PPP PPP PPP XXX
Event 14 Girls Triple Jump
========================================================================
National: * 13.58m 2007 Ke'Nyia Richardson, Holy Names, Oakland,
Meet: M 40-01.25 1/4/2013 Paetyn Revell, Mercury Track
Name Year School Finals
========================================================================
1 Asa Garcia Mainland Jag 12.25m 40-02.25
11.55m FOUL 11.92m FOUL FOUL 12.25m
2 Ivone Walker JR Performance 11.67m 38-03.50
11.66m 11.67m PASS PASS PASS 11.48m
3 Tosin Alao Team Quest 11.50m 37-08.75
10.70m 10.83m 10.73m 11.15m 9.82m 11.50m
4 Kiyanna Dixon X/Factor Per 11.47m 37-07.75
10.94m 11.47m FOUL FOUL 11.16m 11.44m
5 KARIYAH LANEHART SR Westside Bap 11.39m 37-04.50
11.09m 11.19m 11.39m 11.02m 10.78m 10.42m
6 Dominique James Wagner Sport 11.26m 36-11.50
10.05m 11.20m 10.92m 9.96m 10.63m 11.26m
7 Jernaya Sharp Texas Expres 11.12m 36-05.75
10.80m 10.59m 10.92m 10.91m FOUL 11.12m
8 Ryan Roane SO Unattached 11.08m 36-04.25
FOUL 10.49m 11.08m 10.80m 11.05m 10.83m
9 Kaitlyn Miller SR Dallas Linco 10.86m 35-07.75
10.62m 10.58m 10.68m 10.86m FOUL 10.03m
10 Jessica Emeodi SR Flight Gold 10.50m 34-05.50
10.50m 9.83m 10.49m
11 Georgia Wahl SR Unattached 10.46m 34-04.00
10.46m 10.43m 10.40m
12 Vivian Walters A Running St 10.42m 34-02.25
FOUL 10.42m 10.37m
13 Jailyn Settles SR Super S.T.A. 10.15m 33-03.75
FOUL 10.15m 9.61m
14 shanice nelson FR Unattached 10.14m 33-03.25
10.14m FOUL 9.47m
15 Hanna Schenk Wagner Sport 10.12m 33-02.50
9.73m 10.12m 9.79m
16 Reba Dunn SR Fort Bend Ma 10.00m 32-09.75
9.86m 9.19m 10.00m
Event 22 Boys 200 M
==================================================================
National: * 20.69 2004 Xavier Carter, Palm Bay, Melbourne, FL
Meet: M 21.14 1/7/2012 Aldrich Bailey, Dallas Gold
Name Year School Prelims H#
==================================================================
Preliminaries
1 Andrew Hudson SR Unattached 21.36q 23
2 Reginald Garner Lancaster Li 21.98q 4
3 Trevin Chambers Cedar Hill B 22.01q 15
4 Desmond Jefferson SR A Running St 22.05q 16
5 Khalil Lacy JR Richardson 22.08q 25
6 Jamel Anderson SR Xtreme Force 22.10q 37
7 Norman Grimes JR Unattached 22.10q 22
8 Champion Allison Houston Visi 22.16q 30
9 D'Undre Mitchell SR A Running St 22.25q 5
10 Cody Cunningham Jackrabbits 22.26q 35
11 Keshun Reed JR Legendary Tr 22.36q 31
12 Myles Lefluer Prototype 22.37q 33
13 Phillip Green SR Richardson 22.41 11
14 Jacob Gray SR Wagner Sport 22.47 9
15 Shamon Ehiemua SO Buffalo's Ru 22.47 18
16 John Isom JR Buffalo's Ru 22.49 2
17 Deontre Haynes SR A Running St 22.54 35
18 Malcolm Woods SR Unattached 22.56 7
19 Ruben Vela SR Unattached 22.60 10
20 emmanuel shabazz SR DALLAS MUSTA 22.63 16
21 Mark Jenkins SR Unattached 22.65 34
22 David Davis JR Unattached 22.66 36
23 Jones Cameron SR Legendary Tr 22.69 3
24 Avery Carter JR Performance 22.72 2
25 Travonne Armstead JR Unattached 22.73 39
26 Jordan Hollis SO Stealth Trac 22.75 36
27 D' Jiron Lilley SR A Running St 22.77 34
28 Jace Comick Track Housto 22.81 35
29 Jaquan Johnson SR A Running St 22.81 32
30 Cedarein Lynch SO Buffalo's Ru 22.82 8
31 Ja'Darious White SR Cy-Fair Runn 22.84 26
32 Reynaud Jackson Houston Visi 22.87 27
33 darien porter SO Unattached 22.89 15
34 Deion Hair-Griffin Fort Worth F 22.91 1
35 Austin Warren JR Westside Bap 22.91 13
36 Terrion Spivey SO Desoto Swift 22.91 1
37 David Seastrunk Jr SR Performance 22.93 19
38 Jaquintman Taylor JR Performance 22.96 28
39 Joseph Ellison Team Xtreme 22.98 14
40 Kamil Lawal C.L. Athleti 22.99 20
41 Larry Trimble SR Buffalo's Ru 23.00 17
42 Kyle Thomas SR Unattached 23.02 11
43 Joel Latson Texas Storm 23.03 3
44 Rodney Randle SR Wings 23.08 28
45 Yohan Plihon Team Xtreme 23.09 10
46 Joey Torres SR PSJA North 23.09 6
47 Jacques Morgan SR A Running St 23.09 26
48 Joshua Mitchell SR Cy-Fair Runn 23.09 34
49 Miles Anders Team Texas E 23.11 37
50 JOSHUA ANDERSON SR DALLAS MUSTA 23.11 4
51 tien henderson SO northwest fl 23.12 32
52 Hunter Sury SR Unattached 23.12 6
53 Daijon Smith JR Desoto Swift 23.13 12
54 Marcus Jones SR Buffalo's Ru 23.18 7
55 Matthew Day SR Unattached 23.19 30
56 Dominique Lang JR Unattached 23.20 19
57 Huey Mitchell ERI Stars 23.22 22
58 Maurice Pugh Unattached 23.25 37
59 IAN BRAXTON JR Westside Bap 23.26 31
60 Tyler Hart JR Richmond Gol 23.26 1
61 Bryson Naterra SO Super S.T.A. 23.28 24
62 Austin Crocker SR Super S.T.A. 23.28 9
63 Jared Sampson SR Intensity Tr 23.30 17
64 Sabrien Wheeler Unattached 23.31 15
65 Elijah Lewis L.C. Express 23.32 12
66 Freddie Hudson SR A Running St 23.32 38
67 Cameron Hubbard Track Housto 23.33 14
68 Matthew Mendoza SR Westside Bap 23.33 8
69 Dedric Johnson Track Housto 23.35 31
70 Hunter Warner SR Unattached 23.36 11
71 CHANDLER GARRETT JR Westside Bap 23.36 20
72 Zachary Rufus Texas Focus 23.37 13
73 HAYDEN SACKETT-WRIGHT SR Westside Bap 23.39 38
74 Zach Mitchell Maximum Fitn 23.41 12
75 Justin Solari JR Buffalo's Ru 23.44 11
76 Jared Hollis SO Stealth Trac 23.46 32
77 Issaih Eckford SR Xtreme Force 23.47 38
78 Jaylen Knox SO Performance 23.47 24
79 Elliott Lancaster SR Unattached 23.49 27
80 Jonathon Kinkle II SR Unattached 23.49 3
81 Robert Lewis Track Housto 23.53 36
82 Jose Bonilla SR A Running St 23.54 14
83 Mansu Knox SR A Running St 23.57 8
84 Gabriel Walker Lancaster Li 23.57 1
85 Jeriah Johnson SR Westside Bap 23.62 24
86 Al'Vonte Woodard SR Wings 23.64 5
87 Thia Goodwin SR A Running St 23.64 38
88 Brandon Watson SR Richardson 23.66 10
89 Grayson Borchardt SR All Saints E 23.67 33
90 Justin Carmouche SR Unattached 23.68 39
91 Romerian Phillips SR Richmond Gol 23.69 25
92 Jose Lima JR Super S.T.A. 23.70 3
93 Grant Stuard SR Wings 23.70 4
94 jaren colbert SO Unattached 23.70 16
95 Marshall Tousant Team Quest 23.71 21
96 Aaron Denson JR N Richland H 23.73 32
97 Michael Asher JR Desoto Swift 23.74 9
98 Jamiaz Whitaker Track Housto 23.75 33
99 Habron Botts JR Xceleration 23.77 32
100 Antonio Franklin SR Stealth Trac 23.77 23
101 Carson Schleker Team Quest 23.78 11
102 Drew Williams JR Austin 23.82 23
103 Jordan Laracuente SO Prototype 23.82 19
104 Chase Westover SR Central Texa 23.84 2
105 Trent Hall Jr. Team Xtreme 23.85 7
106 Nick Branch SR Hallsville 23.89 16
107 Logan Jasek SR Unattached 23.90 18
108 Maurice Hill, Jr. SR Super S.T.A. 23.90 35
109 Desmond Anderson SR Wagner Sport 23.92 28
110 Brian Okeke SR Richardson 23.93 20
111 Kelechi Nwachuku SR Wings 23.94 5
112 Christain Jackson SR A Running St 23.95 27
113 duantrick savala SR DALLAS MUSTA 23.95 21
114 Braxton Howard Team Quest 23.96 30
115 Haston Holt JR Xceleration 23.99 39
116 Joe Kuykendall SO Celerity Per 24.00 6
116 Sam Musso JR Dallas Jesui 24.00 13
118 Robert Teer flash 24.03 34
119 Trey Guillory SO Unattached 24.05 31
120 Larry Magee Jackrabbits 24.06 23
121 Corbin Cargil SR Unattached 24.08 10
122 Trent Gordon SR Wings 24.09 36
123 James Mead III SR Unattached 24.15 18
124 Ezell Nosa C.L. Athleti 24.15 29
125 Garrett Amy SR Dallas Jesui 24.17 24
126 fred veals SR DALLAS MUSTA 24.18 25
127 Mike Garza JR PSJA North 24.18 2
128 Marshawn Nash SR Stealth Trac 24.19 21
129 Jamahd Baxter JR Stealth Trac 24.19 29
130 Jake Dyer JR Whitesboro 24.21 17
131 Josuaa Jacobs SR Central Texa 24.22 38
132 GERALD HARTFORD SR DFD 33 24.22 37
133 Malik Price flash 24.23 4
134 Ridge Hanson SR Justin North 24.25 27
135 zach huwyler SR Unattached 24.26 26
136 Ian Engbrock Team Quest 24.26 8
137 Javan Reece Denton Count 24.26 24
138 Joel Jones Uncle CHUC 24.29 2
139 taylor sweeny SR DALLAS MUSTA 24.30 4
140 Conrad Heinrich SR Wings 24.31 34
141 Harold Lampkin Track Housto 24.31 29
142 Adonis Davis JR CrimDelaCrim 24.35 29
143 Cody Stevens SR Fredericksbu 24.36 33
144 Christopher Raven SR Richmond Gol 24.36 14
145 Hunter Hartley G3 ATHLETICS 24.41 5
146 Maximillian Bennett SR Central Texa 24.45 17
147 Jodee Harvey SR Xtreme Force 24.46 6
148 Jylan Burris Team Quest 24.50 9
149 Jake Williams SO N Richland H 24.52 28
150 Colton Manning Team Quest 24.53 27
151 William Mims SR Xtreme Force 24.54 27
152 Hastings Jefferson SR Wings 24.55 8
153 Jeremy Lane JR Dallas Jesui 24.55 18
154 Chase Fulton SR Austin 24.56 36
155 Kyle Allen SR Fredericksbu 24.57 35
156 Brandon Villarreal JR PSJA North 24.60 5
157 Michael Derek Sandoval JR Unattached 24.61 10
158 Brian McCutcheon Jr SR A Running St 24.62 24
159 Andrew Charles Intensity Tr 24.68 20
160 Sebastian Moreno Team Quest 24.69 3
161 Sterling Jones SO MadFrogs 24.70 2
162 Evan Rogers FR Texas Thunde 24.70 30
163 Andres Montoya JR Justin North 24.70 15
164 Justin Manor SR Xtreme Force 24.71 19
165 James Webb L.C. Express 24.79 23
166 Joshua Walker FR Fort Worth F 24.83 25
167 Hunter Jaehne SO CrimDelaCrim 24.84 7
168 Joshua Ngendakumana flash 24.84 13
169 David-Marquis Patrick SO Austin 24.84 26
170 Darrin Howard Team Xtreme 24.85 25
171 Skyler Hotaling metro 24.85 31
172 Baily Stone Team Quest 24.88 22
173 Stephen Hampton Flight Gold 24.97 33
174 Jules Perrodin Track Housto 24.99 19
175 Clayton Grumbles G3 ATHLETICS 25.02 28
176 Bailey Ratcliff SR Giddings 25.06 39
177 Taylor Kenda Wagner Sport 25.11 16
178 Noah Silvas JR Super S.T.A. 25.16 29
179 Broderick Sam Team Quest 25.16 20
180 Jason James L.C. Express 25.16 18
181 Ryan Macalanda FR Dallas Jesui 25.20 20
182 Mitchell Edwards JR Fredericksbu 25.21 39
183 Earl Pugh III FR Performance 25.25 1
184 Alonzo Martinez SO PSJA North 25.25 28
185 Abraham Muli SR Flight Gold 25.31 13
186 Trevion Page L.C. Express 25.35 5
187 Theo Symonds Central Texa 25.39 16
188 Zachary Brooke Team Xtreme 25.40 26
189 Saul Zuniga JR PSJA North 25.47 37
190 Brent Riddle FR Whitesboro 25.63 30
191 Donovan Smith FR Desoto Swift 25.66 15
192 Isaiah Levert SR Central Texa 25.82 17
193 Nekhi Braden MadFrogs 25.86 19
194 Sterling Drake SR Rosehill Chr 25.94 32
195 Cedric Jones Wings 26.19 9
196 Devin Guy SO MadFrogs 26.37 22
197 Vicente Segura L.C. Express 26.67 4
198 Ryan Harmon FR Unattached 27.07 14
199 Triston Wright FR Justin North 27.07 34
200 Lupassco Vital Team Quest 27.10 39
201 Joshua Dixon Wings 27.14 21
202 David Howse Denton Count 27.14 12
203 Andrew Stephen JR Birdz Flyin' 28.38 25
204 Thomas Crockett G3 ATHLETICS 28.63 38
205 Rhayko Schwartz SR Unattached 39.26 11
-- Brandon Moffett SR Richmond Gol DNF 33
-- Phillip Frost SR Wagner Sport DQ 30
-- Darius Phenix JR Buffalo's Ru DQ 9
-- Jerell Thibodeaux C.L. Athleti DQ 6
Event 23 Boys 400 Meter Dash
==================================================================
National: * 45.92 2004 Elzie Coleman, Free Acad, Newburgh, NY
Meet: M 47.05 1/7/2012 Aldrich Bailey, Dallas Gold
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Drake Murphy SR Mainland Jag 48.82q 16
2 Ilolo Izu Houston Spee 49.34q 34
3 Desmond Jefferson SR A Running St 49.40q 19
4 Howard Fields SR Wings 49.51q 6
5 WILBERT LONDON III SR Unattached 49.77q 3
6 Chris Ntreh X/Factor Per 49.88q 17
7 Lincoln Warren Tru Speed Tr 50.45q 18
8 L.J. Mills SR Buffalo's Ru 50.47q 28
9 Kai Welford SR Mainland Jag 50.58q 33
10 Malik Gray SR Unattached 50.67q 20
11 Jacques Morgan SR A Running St 50.71q 8
12 Joseph Ellison Team Xtreme 50.81q 7
13 Kentonie Thomas SR Texas Storm 51.00 35
14 Jose Lima JR Super S.T.A. 51.10 31
15 Kiremo Macharia SR Central Texa 51.11 9
16 Yohan Plihon Team Xtreme 51.14 18
17 Terrion Spivey SO Desoto Swift 51.15 8
18 Keshun Reed JR Legendary Tr 51.17 5
19 Champion Allison Houston Visi 51.21 24
20 Jaquan Johnson SR A Running St 51.23 25
21 Riley Satterfield SR Unattached 51.26 5
22 Austin Warren JR Westside Bap 51.32 29
23 Mark Jenkins SR Unattached 51.33 4
24 Bronshaye Bolden Heavenly Tra 51.35 4
25 Elliott Lancaster SR Unattached 51.40 10
26 Cameron J. White JR Unattached 51.52 1
27 Bryce Trois SR Fredericksbu 51.52 6
28 Dominique Lang JR Unattached 51.59 10
29 Joel Holmes SR Hallsville 51.61 24
30 Daijon Smith JR Desoto Swift 51.62 17
31 Jayson Moore SR Cy-Fair Runn 51.65 22
32 Jordan Hollis SO Stealth Trac 51.69 13
33 Tyler Hart JR Richmond Gol 51.71 8
34 Isaac Brown Tigers Track 51.77 11
35 Robert Lewis Track Housto 51.87 20
36 Jace Comick Track Housto 51.99 32
37 Matthew Day SR Unattached 52.00 2
38 Bryderick Harrison SR Cy-Fair Runn 52.02 27
39 Kamil Lawal C.L. Athleti 52.05 35
40 Corbin Cargil SR Unattached 52.06 30
41 Jaquintman Taylor JR Performance 52.07 11
42 Gregory McDade SR Central Texa 52.08 4
43 Joshua Mitchell SR Cy-Fair Runn 52.12 30
44 Justin Lofton SR Buffalo's Ru 52.12 17
45 Marcus Caldwell SR After Burner 52.14 32
46 Marshall Tousant Team Quest 52.20 11
47 Esteban Garcia JR Dallas Jesui 52.27 2
48 Milan Escobar SR Cy-Fair Runn 52.34 14
49 tien henderson SO northwest fl 52.34 23
50 Cameron Neely SO Desoto Swift 52.36 22
51 Braxton Howard Team Quest 52.42 17
52 Anthony Vera JR Super S.T.A. 52.45 11
53 Malik Price flash 52.46 17
54 Brock Foster Marble Falls 52.46 17
55 Joe Kuykendall SO Celerity Per 52.49 9
56 Dillon Todd SR Central Texa 52.63 9
57 Bryce Douglas Team Quest 52.64 35
58 Tron Talton SR Wings 52.66 18
59 Jamin Harris SR Legendary Tr 52.67 24
60 Reynaud Jackson Houston Visi 52.70 21
61 Ardran Carr Heavenly Tra 52.76 4
62 Brandon Moffett SR Richmond Gol 52.77 29
63 colby wade SR DALLAS MUSTA 52.88 26
64 MYLES WHEELER SO Westside Bap 52.90 27
65 Romerian Phillips SR Richmond Gol 52.92 19
66 Colby Zamzow JR Unattached 52.99 15
67 Malcolm Sanders SR After Burner 52.99 16
68 Khristian Anthony SR Unattached 53.06 6
69 Joshua Cooper SR Unattached 53.08 12
70 Matthew Mendoza SR Westside Bap 53.12 7
71 ardarius turner SR DALLAS MUSTA 53.13 20
72 Nigel Wilson Heavenly Tra 53.18 19
73 Casey Wolleat JR Xceleration 53.19 16
74 Lorenzo Jones SR DALLAS MUSTA 53.25 25
75 Manuel Hallum SR Legendary Tr 53.27 33
76 Calvin Householder SR Xtreme Force 53.30 34
77 Malcolm Woods SR Unattached 53.31 12
78 Jared Hamilton Heavenly Tra 53.33 7
79 Zachary Conner JR Unattached 53.33 8
80 darien porter SO Unattached 53.34 18
81 Austin Crocker SR Super S.T.A. 53.35 14
82 Darrin Howard Team Xtreme 53.37 8
83 LaKeith Puckett ACE Track Cl 53.37 35
84 Larry Magee Jackrabbits 53.40 20
85 Justin Manor SR Xtreme Force 53.50 28
86 Mondra Randall SR A Running St 53.57 34
87 Andre Cowens SR Houston Syne 53.70 21
88 Aaron Blackmon SR Dallas Jesui 53.71 28
89 Darius Woods SR Richardson 53.78 15
90 Conrad Heinrich SR Wings 54.00 3
91 Isaac Murdock SO Texas Flash 54.00 15
92 Dedric Johnson Track Housto 54.04 22
93 Davion Thompson SR Mainland Jag 54.04 26
94 Michael Derek Sandoval JR Unattached 54.12 11
95 Larry Murray, Jr. SR Wings 54.18 13
96 Christopher Wise FR Richmond Gol 54.21 29
97 Josh Branch SR A Running St 54.21 1
98 Tyree Daniels SR Flight Gold 54.31 20
99 Evan Rogers FR Texas Thunde 54.34 5
100 Maximillian Bennett SR Central Texa 54.34 19
101 Blaine Van Buskirk SR SA Milers 54.36 2
102 Hunter Hartley G3 ATHLETICS 54.42 26
103 Ian Engbrock Team Quest 54.59 29
104 Nathan Arnold SR Unattached 54.67 5
105 David-Marquis Patrick SO Austin 54.67 26
106 Baily Stone Team Quest 54.68 12
107 Tavian Carter SO Super S.T.A. 54.76 14
108 Augie Schroer SR Central Texa 54.77 30
109 Ridge Hanson SR Justin North 54.81 18
110 Christopher Raven SR Richmond Gol 54.89 19
111 Lawrence Murray SR Wings 54.91 32
112 Angel Diaz SR Central Texa 54.92 6
113 Grayson Borchardt SR All Saints E 55.01 21
114 Cole Woodrum Marble Falls 55.09 15
115 Jylan Burris Team Quest 55.10 31
116 Bailey Ratcliff SR Giddings 55.15 27
117 Dylan Zoch SR Giddings 55.18 3
118 Mikal Underwood SR A Running St 55.19 34
119 Adrian Ortega Team Xtreme 55.19 1
120 Maurice Hill, Jr. SR Super S.T.A. 55.22 30
121 Brian McCutcheon Jr SR A Running St 55.29 7
122 Garret Hill SR Unattached 55.32 33
123 Isiah Johnson SR A Running St 55.33 32
124 Robert Giraud SR Richmond Gol 55.44 13
125 Andrew Charles Intensity Tr 55.45 6
126 Trevor Terry Team Texas E 55.47 22
127 Dustin White FR Whitesboro 55.48 14
128 Corey Wilder SR Wings 55.49 21
129 Jacob York JR Hallsville 55.62 22
130 Joel Jones Uncle CHUC 55.75 12
131 Noah Silvas JR Super S.T.A. 55.75 9
132 Reece Bowman FR Legendary Tr 55.82 3
133 Ikechi Iromuanya Team Quest 55.85 21
134 Deondrey Evans JR Performance 55.85 31
135 Marcus Ross SR Performance 55.89 10
136 Zachary Brooke Team Xtreme 55.90 10
137 Saul Zuniga JR PSJA North 55.90 25
138 Shamal Sullivan SO Unattached 55.91 25
139 Jules Perrodin Track Housto 55.96 26
140 Drew Williams JR Austin 56.00 21
141 Kyle Bailey Dioko Fitnes 56.00 27
142 Malachi Miller Maximum Fitn 56.07 3
143 Robert Alexander JR Austin Akins 56.09 24
144 Isaiah Levert SR Central Texa 56.11 2
145 Tyrell Daniels SR Flight Gold 56.12 2
146 Adam Rau-Lopez SR Xtreme Force 56.20 11
147 Andres Montoya JR Justin North 56.23 7
148 Joshua Walker FR Fort Worth F 56.25 23
149 Haneef Course SO D2R 56.59 23
150 Joe Saldivar SR Coram Deo Ac 56.66 6
151 Emiliano Gonzalez SR Dallas Jesui 56.68 30
152 Chase Fulton SR Austin 56.72 26
153 Calvin Field SR Dallas Jesui 57.02 24
154 Jerrell Hunter Wings 57.04 13
155 Sebastian Moreno Team Quest 57.21 4
156 Jared Davis SR Richardson 57.24 27
157 Sterling Jones SO MadFrogs 57.46 34
158 Tory Mitchell FR Performance 57.49 35
159 James Stewart SR Cy-Fair Runn 57.58 35
160 Brandon Hawkins SR Xtreme Force 57.77 16
161 Francis Patterson flash 57.86 1
162 Xavier McNeil SR Wings 58.04 9
163 Grant Gordon Wings 58.07 12
164 Trey Guillory SO Unattached 58.17 1
165 Warren Garnes FR Richmond Gol 58.23 19
166 Chris Cantrell JR Dallas Jesui 58.29 33
167 Kieran Hunter Team Quest 58.92 22
168 Devin Guy SO MadFrogs 58.93 27
169 Broderick Sam Team Quest 59.06 34
170 Bo Adams SO PSJA North 59.20 29
171 Caleb Calderon JR Austin Akins 59.34 7
172 Kadeem Burton FR Performance 59.35 32
173 Daniel Ebel SR Wagner Sport 59.36 5
174 Nekhi Braden MadFrogs 59.42 33
175 Jacob Cunningham JR Rosehill Chr 59.44 28
176 Javan Reece Denton Count 59.58 28
177 Mark Mainez SO Super S.T.A. 59.78 23
178 Xavier Flowers SR Legendary Tr 1:00.30 8
179 Michael Chaplin SO St. Thomas 1:00.59 4
180 Ryan Harmon FR Unattached 1:00.76 5
181 Triston Wright FR Justin North 1:01.00 30
182 Landon Robinson SR Texas FACES 1:02.46 25
183 Keiston Howard metro 1:02.96 10
184 Matthew McKinney SR Texas FACES 1:02.98 31
185 Jeremiah Adams FR Austin Akins 1:03.75 16
186 Lupassco Vital Team Quest 1:04.02 23
187 Maurice Perkins Team Quest 1:04.51 14
-- Omar Bailey SR Austin Akins FS 18
-- Joey Torres SR PSJA North DNF 13
-- Marshawn Nash SR Stealth Trac DNF 32
-- Zach Mitchell Maximum Fitn DQ 31
-- Rhayko Schwartz SR Unattached DQ 15
-- Marcus Carter SR Mainland Jag DQ 2
-- D'Undre Mitchell SR A Running St DQ 29
Event 34 Boys Triple Jump
========================================================================
National: * 16.04m 1988 Keith Holley, Bayside, VA Beach, VA
Meet: M 49-04.25 1/7/2011 Devante Davis, Davis Flyers
Name Year School Finals
========================================================================
Finals
1 Angelo Gordon JR Unattached 14.39m 47-02.50
14.36m 14.39m FOUL 13.64m 13.91m 14.13m
2 Jalen Seals SR Wagner Sport 14.37m 47-01.75
13.68m FOUL 14.37m 14.03m 13.94m FOUL
3 Joshua Foster SR Unattached 14.01m 45-11.75
FOUL FOUL 13.71m 13.17m 14.01m 11.82m
4 Jacob Peister SR Purple Drago 13.84m 45-05.00
13.32m 13.37m 13.28m 13.84m 13.76m FOUL
5 Luke Littlefield JR Central Texa 13.74m 45-01.00
13.48m 13.74m 13.53m 12.64m 13.54m 13.28m
6 Kelechi Emeodi SR Flight Gold 13.48m 44-02.75
12.94m 12.66m 13.12m 13.48m 13.01m 13.45m
7 Ethan Toy Wagner Sport 13.41m 44-00.00
12.68m 12.89m 13.01m 12.76m 13.30m 13.41m
8 Saige Revell SR Mercury Trac 13.41m 44-00.00
13.41m FOUL FOUL 12.89m FOUL FOUL
9 Christopher Daniels SR Unattached 12.92m 42-04.75
12.92m FOUL FOUL 12.88m 12.89m 12.17m
10 Tavian Carter SO Super S.T.A. 12.83m 42-01.25
12.45m 12.78m 12.83m
11 Colin DeVaughn Texas Expres 12.67m 41-07.00
12.22m 12.41m 12.67m
12 Jimmie Washington Premier Perf 12.66m 41-06.50
12.66m 12.44m 12.19m
13 Ty Robinson Flight Gold 12.01m 39-05.00
FOUL FOUL 12.01m
14 Dowdy Elazarig FR Richardson 11.98m 39-03.75
11.70m 11.98m FOUL
15 Raudel Alvarez SO PSJA North 11.61m 38-01.25
11.61m 11.46m 11.28m
16 Haneef Course SO D2R 10.68m 35-00.50
10.46m 10.68m FOUL
17 James Stewart SR Cy-Fair Runn 9.93m 32-07.00
FOUL 9.93m PASS
Event 35 Boys Shot Put
========================================================================
National: * 23.54m 2011 Ryan Crouser, Barlow, Gresham, OR
Meet: M 63-06 1/10/2014 Felipe Valencia, Unattached
Name Year School Finals
========================================================================
1 ADRIAN PIPERI THE WOODLAND 17.96m 58-11.25
16.76m 17.70m 17.61m 16.91m 17.29m 17.96m
2 Kevin Steward JR Unattached 17.18m 56-04.50
FOUL 17.18m FOUL 17.10m FOUL 17.09m
3 Austin Deculus nw flyers th 15.93m 52-03.25
15.93m FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL
4 Steven Daboub JR Unattached 15.82m 51-11.00
FOUL 14.48m 15.30m 15.82m 15.12m 15.17m
5 Blake Kuithe FR Unattached 15.70m 51-06.25
14.76m 15.70m 15.41m FOUL 15.64m 14.65m
6 Dilland Gardner SR Throw DeSoto 15.44m 50-08.00
14.92m FOUL 14.35m 14.54m 15.44m 13.84m
7 Nmensoma Nwafor SR Dallas Jesui 15.30m 50-02.50
15.30m FOUL FOUL FOUL 14.98m FOUL
8 Kenneth Sessums Houston Spee 15.06m 49-05.00
13.65m 14.83m 14.93m 14.67m 15.06m 14.50m
9 Brent Cowell nw flyers th 14.47m 47-05.75
13.50m 14.25m 13.80m FOUL 14.07m 14.47m
10 Sterling Mungro SR Throw DeSoto 14.10m 46-03.25
FOUL 14.10m FOUL
11 Adam Bartlett SR Dallas Jesui 13.93m 45-08.50
13.93m FOUL FOUL
12 Lane Michna JR Unattached 13.91m 45-07.75
13.21m 13.91m 13.71m
13 Desmond Burnett Texas Storm 13.61m 44-08.00
FOUL 13.61m FOUL
14 Philip Jimenez JR Unattached 13.46m 44-02.00
12.87m 13.46m 12.55m
15 Central Hicks IV Texas Pursui 13.21m 43-04.25
13.21m 13.19m 12.15m
16 Ty Robinson Flight Gold 13.20m 43-03.75
12.75m 13.07m 13.20m
17 Sean Casey Flight Gold 12.42m 40-09.00
12.09m 12.42m FOUL
18 Patrick Dickerson JR Austin Akins 12.23m 40-01.50
FOUL FOUL 12.23m
19 Enrique Rodriguez SR Dallas Jesui 12.11m 39-08.75
FOUL 12.11m FOUL
20 Michael Cowell nw flyers th 12.01m 39-05.00
FOUL 12.01m 11.40m
21 Ben Metzler SR Dallas Jesui 11.48m 37-08.00
11.14m 11.31m 11.48m
22 JOHN MEYER SR Unattached 11.33m 37-02.25
10.76m 11.33m FOUL
23 Foster Paulsen Cypress Warr 10.23m 33-06.75
9.68m 9.95m 10.23m
23 Adrian Garcia nw flyers th 10.23m 33-06.75
FOUL FOUL 10.23m
25 Brandon Clarke Cypress Warr 8.49m 27-10.25
8.49m 7.44m FOUL
Event 1 Girls 60 Meter Dash
==================================================================
National: * 7.19 2004 Ashley Owens, Liberty, CO Springs, CO
Meet: M 7.46 1/7/2012 Aaliyah Brown, Illinois Eli
Name Year School Prelims H#
==================================================================
Preliminaries
1 Samiyah Samuels Track Housto 7.64q 30
2 Kortnei Johnson CS Sprinters 7.67q 31
3 Kaylor Harris Elite of Mes 7.72q 33
4 Tonea Marshall North Texas 7.75q 24
5 Kira White SR Lancaster Li 7.77q 3
6 Daja Gordon SO MadFrogs 7.77q 2
7 Danyel White SR Cedar Hill B 7.78q 14
8 Samantha Gonzalez North Texas 7.79q 27
9 Jaevin Reed SR Jackrabbits 7.81q 11
10 Sydney Washington SO Unattached 7.84q 7
11 Allysha Davis SR Unattached 7.85q 32
12 De'Stini Henderson North Texas 7.85q 22
13 Essance Sample Track Housto 7.86q 25
14 Tadrian Rose JR A Running St 7.87q 18
15 Sierre Smiith Track Housto 7.87q 9
16 Milan Young My Stars Tra 7.87q 29
17 Melicha Smith Texas Storm 7.92 31
18 Chassity Love SR D2R 7.94 29
19 Cierra Pena SR Csi Speed Cl 7.95 4
20 Tia Elmore SR Tigers Track 7.95 32
21 Amberlyn Waller SR Unattached 7.96 31
21 Justice Henderson JR Unattached 7.96 9
23 Megan Harris North Texas 7.96 7
24 Morgan White SR Byrd, C.E. 7.97 17
25 Bria Washington Team Speed T 7.97 11
26 Jaelyn Pettit SR MadFrogs 7.97 23
27 Rachel Hall Track Housto 7.98 28
28 Mikayla Banks SR Wings 7.98 10
29 Jalen Wyatt Track Housto 7.99 6
30 Willow Studeman SR Illinois Eli 7.99 24
31 Lacarol Baynes SR Dioko Fitnes 8.01 26
32 Joi Gill SR Fort Bend Ma 8.01 16
33 Kennedy Knight SR X/Factor Per 8.01 20
33 Brittany Browning SR Cedar Hill B 8.01 17
35 Courtlyn Gant North Texas 8.01 5
36 Jackeria Hughes Team Quest 8.02 16
37 Zaria Whittaker SR NTC Elite 8.02 15
38 Kianna Stevens SR Wings 8.03 20
39 Theresa Davis SR Wings 8.04 23
40 Arbonay Bess JR Unattached 8.05 19
41 Trameceia Sample Track Housto 8.05 26
42 Diana Granados SO MadFrogs 8.05 12
43 Jhane' King Team Xtreme 8.05 17
44 Baylee Alldredge metro 8.06 14
45 Hannah Lueders SO Unattached 8.06 24
46 Maya Kelly SR Wings 8.07 29
47 Tia Omagbemi SR Unattached 8.08 12
48 Tembrey Clouser Team Quest 8.09 2
49 Aliyah Trotter SO Unattached 8.09 12
50 Kennedy Hudson SR Texas Storm 8.09 18
51 Kierra Williams Jackrabbits 8.10 27
52 BreAyna Johnson SR Cedar Hill B 8.10 7
53 Taylar Prier Texas Storm 8.10 9
54 Natshia Jackson SR Tigers Track 8.11 23
55 Rebecca Ekeanyanwu Team Quest 8.11 29
56 Jordan Washington SR Performance 8.11 12
57 Aubrey Ridgeway North Texas 8.12 7
58 Christian Lofton SR Unattached 8.13 13
59 Raini Bartley Prototype 8.13 22
60 Hailey Patterson flash 8.14 10
61 Jasmine Rhodes SR A Running St 8.14 21
62 Chelsy Cole Team Quest 8.14 33
63 Sydney Howells SR Xtreme Force 8.15 2
63 Tessa Mpagi JR The Woodland 8.15 4
65 Destiny Jenkins SR Wings 8.15 24
66 Naomi Offenhaeuser JR A Running St 8.15 29
67 Jaida Lemmons Texas Focus 8.16 1
68 Cydney Boudreaux Houston Visi 8.17 25
69 Jazmyn Shunmaker SR Cedar Hill B 8.18 18
70 Adesuwa Osagiede SR Texas FACES 8.18 18
71 Nadia Jones Texas Focus 8.18 19
71 Mya Lloyd Unattached 8.18 3
73 Erin Derrow SR Unattached 8.18 17
74 God'stime Osa SR Unattached 8.19 28
75 Khalia Columbus SR Wings 8.20 4
76 Madison Miles Flight Gold 8.20 23
76 Alexis Oaks CS Sprinters 8.20 5
76 Jamaris Stephen SR Texas Storm 8.20 30
79 Dominique James Wagner Sport 8.20 10
79 Cassie Garner SO MadFrogs 8.20 14
81 Madison Pyle SR Track Dallas 8.21 20
82 Jordanae Scott Team Speed T 8.21 16
83 Kyah Loyd SO Byrd, C.E. 8.22 17
84 Armani Battle SR ACE Track Cl 8.22 19
85 Amari Vann Bellaire Tra 8.23 9
86 Camri Austin SO MadFrogs 8.24 11
87 Diamond Lee JR Fort Worth F 8.24 6
88 Hailey Hodsens SO Xceleration 8.25 5
89 Anayah Washington Team Quest 8.25 12
90 Micayla Houston Jackrabbits 8.25 8
91 Tyriete Dixon SR A Running St 8.26 15
92 Amber Alexander Xtreme Force 8.26 2
93 Charleigh Townsend SO Unattached 8.27 1
94 Madeline Bradley Maximum Fitn 8.27 12
95 Deja Gadison JR Flight Gold 8.27 20
96 Charlsea Lamb SR Track Dallas 8.28 4
97 Nailah Henderson SR Unattached 8.28 26
98 Toni Garrett Unattached 8.28 33
98 Emerald Green SR Wings 8.28 1
100 Ameza Guobadia SR X/Factor Per 8.29 21
101 Madyson Young SR Unattached 8.29 30
102 Ashley Avery SR Texas Expres 8.30 1
103 Serena McArthur Team Quest 8.30 28
104 Kelsey Madkins SR Wings 8.31 14
104 Kaileigh Fisher SR Performance 8.31 17
106 Laniya Ivy Greater Hous 8.31 11
107 Madyson Hunter Unattached 8.31 2
108 Sydnee Stewart NTC Elite 8.32 8
109 MADISON SMITH JR Westside Bap 8.32 5
110 Valencia Bullock SO Texas FACES 8.32 21
111 Jayla Hollis SR NTC Elite 8.32 27
112 Chloe Riddley SO Unattached 8.32 24
113 Braylen Deadmon SR Track Housto 8.33 12
113 Nicole Onyeje SR Flight Gold 8.33 31
115 Jordan Charles Dioko Fitnes 8.34 27
116 Shannon Stokes JR Unattached 8.34 24
116 Tia Baker Flight Gold 8.34 19
118 Zskaira Williams FR Unattached 8.34 32
119 Tyler Webb D2R 8.34 24
120 Wreagan Taylor FR Unattached 8.35 6
120 Tierra Green SR Tigers Track 8.35 3
122 Sydney Hargrove JR Unattached 8.36 31
123 Taylor Shelenhamer JR Unattached 8.36 6
124 Geordann Yelder SR Houston Syne 8.37 16
124 Rebecca Lampin FR Whitehouse 8.37 9
124 Ashley Cameron SR Unattached 8.37 22
127 Kennedy Turner North Texas 8.37 28
128 Arieana Mason SR A Running St 8.37 19
129 Ciara Baker SR After Burner 8.38 16
129 Sherrell Bradford SR Tigers Track 8.38 17
131 Annette Bolomboy Team Xtreme 8.38 19
132 Mackenzie Washington Intensity Tr 8.38 32
133 Callie Harmon SR Power Up Tra 8.39 30
134 Alana Howard JR Unattached 8.41 3
135 Calah Singleton Team Quest 8.41 33
136 Danyel Newsome FR MadFrogs 8.42 22
137 Breanna Byrd SR Unattached 8.42 3
138 Brianna Gilchrist Team Xtreme 8.42 15
139 Randa Slone FR Dallas Linco 8.43 22
139 Kyra Collins FR MadFrogs 8.43 33
141 Maddie Elbert metro 8.43 10
142 JAIDA JOHSON JR Westside Bap 8.43 33
143 Tameron Henry SR Central Texa 8.44 22
144 Hannah Benken FR Xceleration 8.45 29
145 Ebony Henderson SR Fort Bend Ma 8.45 21
146 Tylasha Collins Fort Worth F 8.45 1
147 Lily Blackburn FR Xceleration 8.46 18
148 Lauren Anderson SO Reagan HS 8.46 22
149 Mallory McKinney JR Unattached 8.46 13
150 Carlee Howard SR Unattached 8.47 7
151 Peyton Ford SO Unattached 8.47 20
152 Taylor Lett SR Houston Blaz 8.47 1
153 Kennedae Hollier Track Housto 8.48 14
154 Desiree Corbett SR A Running St 8.48 7
155 Alliah Spencer SR Dioko Fitnes 8.48 26
155 Autumn Green Tiger Track 8.48 18
157 Lauren Smith JR Whitehouse 8.48 11
158 Hillary Givens Heavenly Tra 8.48 16
159 Lauren Cummings Team Speed T 8.50 13
160 Gwen Thompson North Texas 8.50 31
161 Trechele Gill SR Houston Blaz 8.51 30
162 A'Kellah Brown Houston Syne 8.51 30
163 Alon Encalade SR X/Factor Per 8.52 19
164 Gabrielle Maxwell North Texas 8.52 31
165 Lindsey Simpson Team Xtreme 8.52 29
166 Katherine Lake SR Track Dallas 8.53 25
167 Lauren Loader SR Marble Falls 8.53 21
168 Samaiya O'dneal SR D2R 8.53 25
169 Sarah Lewis SR Marble Falls 8.54 1
170 Maddie Johnson SR Marble Falls 8.54 12
171 Samantha Lofton SR A Running St 8.55 28
171 Chloe Simmons SR Wings 8.55 13
173 Zariah Villalpando SO Hearne 8.55 31
173 Kate Ryan FR Unattached 8.55 15
175 Shea Schmidt SO Whitehouse 8.55 25
176 Alexandria Kidd FR MadFrogs 8.56 29
177 Elizabeth Reinke FR Reagan HS 8.56 5
178 Kaila Hall metro 8.56 15
179 Tatjana Brown SO Dallas Linco 8.56 14
180 Nzubechi Uzuegbunam JR Flight Gold 8.57 26
181 Carmen Lee Intensity Tr 8.57 27
182 Corianna Parham JR A Running St 8.57 21
183 Alexis Stanford JR Performance 8.58 33
184 O'shea Fletcher SR A Running St 8.59 1
185 Amanda Yager SR Central Texa 8.59 9
186 Makayla Baker Mainland Jag 8.60 13
187 Zharia Mercer SO Hearne 8.62 8
188 Markesha Appleberry SR Dallas Linco 8.62 3
189 Cladia Hammond SR Track Dallas 8.62 18
190 Hannah Miller SR Track Dallas 8.63 4
191 Rachel Keany SR Unattached 8.64 2
192 Jada Smith SO MadFrogs 8.65 5
193 Denise Jones SR Unattached 8.65 17
194 Abena Ofori Texas Stalli 8.66 27
195 Lauren Fairchild Team Quest 8.66 16
196 Brittany White SR A Running St 8.66 15
197 Aylin Neri SO Fredericksbu 8.69 6
198 Hailey Robertson SR Xtreme Force 8.70 30
198 Sofia Perry SR Unattached 8.70 9
200 Jailyn Settles SR Super S.T.A. 8.71 32
201 Kristen Raven SR Wings 8.71 4
202 Jordan Otto JR CanAM Athlet 8.71 5
203 Brianna Alexander SR Tigers Track 8.73 15
204 Shurleanah Freeman SR A Running St 8.73 14
205 Audrey McQuietor Team Xtreme 8.74 18
206 Kori Levingston SO MadFrogs 8.74 23
207 Taydria Nickerson SR Tigers Track 8.75 19
208 Kalimah Muhammad SR ACE Track Cl 8.77 15
209 Aaliyah Latimer SO Whitehouse 8.78 8
210 ALIYIAH ROBINSON SR Westside Bap 8.79 6
211 Deavian Taylor SO Fort Worth F 8.79 26
212 Alissa Lykke Texas Stalli 8.80 26
213 alexis gutierrez SO Unattached 8.81 2
214 Drew Williams Lancaster Li 8.82 16
215 Akela Thompson ACE Track Cl 8.82 11
216 Naomi Sinclair JR Unattached 8.84 23
217 Paxten Keyser SR Fredericksbu 8.84 8
218 Lavoxkeia Carnes Texas Stalli 8.85 8
219 Tonya Piergies SR Unattached 8.85 11
220 Jasmine Simon SR Tigers Track 8.86 14
221 Jbreil Grimes Cedar Hill B 8.86 26
222 jazzmine joseph JR Fort Bend Ma 8.87 33
223 Zainab Jimoh Bellaire Tra 8.88 27
224 Reagan Edwards SR Houston Blaz 8.88 7
225 Trinity Ware Marble Falls 8.89 27
226 Serenity Johnson metro 8.90 30
227 Kennedy Powell SR Track Dallas 8.91 10
228 TreNeice Elder SR Houston Blaz 8.92 23
229 Samantha McCoy Texas Stalli 8.93 20
230 Gabriana Dornak FR Whitehouse 8.95 4
231 Amoniasia Penick SR A Running St 8.98 20
232 Ashley Tucker SO Unattached 8.98 28
233 Ireon Owens Flight Gold 9.03 11
234 Hanna Castillo SR Fredericksbu 9.04 4
235 Destiny Ross SR Unattached 9.05 5
236 Kori Jones FR MadFrogs 9.07 25
237 Cesilia Hernandez JR Fredericksbu 9.09 13
238 Robyn Seirea Team Quest 9.16 10
239 Morgan Jackson Wings 9.19 7
240 Valeria Jones FR Reagan HS 9.22 9
241 Kayla Chargois Central Texa 9.24 32
242 Dakota Rugely Flight Gold 9.26 25
243 Lauren Smith JR Fredericksbu 9.40 3
-- Tosin Alao Team Quest FS 22
Event 8 Girls 60 Meter Hurdles
==================================================================
National: * 8.11 2014 Dior Hall, Washington, Denver, CO
Meet: M 8.51 1/11/2014 Alexis Duncan, Running Tige
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Tonea Marshall North Texas 8.63q 8
2 Samantha Gonzalez North Texas 8.77q 4
3 JESSICA DUCKETT SR Unattached 8.86q 1
4 Javlyn Cameron SR Track Housto 8.91q 11
5 Milan Young My Stars Tra 8.99q 5
6 Kennedy BAILEY SO Unattached 9.00q 10
7 Jaelin Hatton SR Fort Bend Ma 9.12q 1
8 Jernaya Sharp Texas Expres 9.16q 9
9 Kennedy Smith SO The Woodland 9.18q 6
10 Raygen Smith SR Wings 9.19q 7
11 Alexis Pierre-Antoine JR Illinois Eli 9.22q 8
12 Ivone Walker JR Performance 9.22q 3
13 Chase Martin SR Marble Falls 9.25q 11
14 Seana Young Maximum Fitn 9.27q 7
15 Ava Paul Team Quest 9.27q 6
16 Hailey Williams SR Houston Syne 9.31q 1
17 Kaylee Hinton Texas Expres 9.32 9
18 Janelle Carty Wings 9.39 10
19 Karimah Williams Team Quest 9.46 10
20 Camri Austin SO MadFrogs 9.49 1
21 Jazz Hicks Texas Storm 9.51 5
22 Baylee Lara JR Unattached 9.52 3
23 Jayla Hollis SR NTC Elite 9.53 9
24 Wreagan Taylor FR Unattached 9.55 4
25 Macey Sims SR The Woodland 9.56 8
26 Taylar Prier Texas Storm 9.60 7
27 Rachel Keany SR Unattached 9.63 10
28 Ashley Cameron SR Unattached 9.65 9
29 Kelli Banks Texas Expres 9.67 10
30 Chase Whiting JR Fredericksbu 9.71 11
31 Gianna Bates Team Quest 9.71 5
32 Georgia Wahl SR Unattached 9.72 6
33 EBONI WASHINGTON SO Westside Bap 9.73 1
34 Hannah Miller SR Track Dallas 9.75 6
35 Emalee Wright JR Justin North 9.77 5
36 Kaitlyn Miller SR Dallas Linco 9.80 7
37 Khyllia Barnes SR Houston Syne 9.85 2
38 Callie Harmon SR Power Up Tra 9.93 5
39 Abigail Tozer JR The Woodland 9.96 2
40 Natalie Schulz SR Marble Falls 9.97 4
41 Destinie Watkins NTC Elite 9.98 5
42 Brooke Merrick Team Quest 10.00 4
43 Teal Williams JR A Running St 10.03 4
44 Lauren Laurent SR Lancaster Li 10.05 6
45 kayla lomas SR Unattached 10.06 1
46 Danielle Baltrip SO Unattached 10.10 9
47 Jordan Thomas JR Unattached 10.11 10
48 Jasmyn Steels JR Unattached 10.13 8
49 Avery Ellis-Byerly Intensity Tr 10.14 4
50 Madyson Hunter Unattached 10.19 8
51 Arjai Johnson Track Housto 10.20 8
52 Olivia Pappas JR Unattached 10.22 6
53 Shayla Henderson Caldwell Mac 10.31 4
54 Paighton Kelly SR Justin North 10.38 2
55 Gabrielle Maxwell North Texas 10.39 2
56 Arbonay Bess JR Unattached 10.47 2
57 Destiny Wright SR Xtreme Force 10.52 7
58 Amoniasia Penick SR A Running St 10.54 1
59 Zoe Broadway Fort Worth F 10.54 11
60 Kailyn Newsom Texas Focus 10.62 11
61 Tonya Piergies SR Unattached 10.67 9
62 Erika Bushow Hutto Hippo 10.90 11
63 Alexa Duran South Austin 10.94 3
64 Sugar Hill SO Unattached 11.04 8
65 Mickayla Rossing JR Unattached 11.07 9
66 Peyton Ford SO Unattached 11.16 6
67 Justice Coutee Running Tige 11.53 11
68 Olivia Mulliner FR Unattached 11.87 7
69 Keashon Davis SO Dallas Linco 12.75 2
70 Samantha Chavez Alamo Track 13.00 11
-- Larissa Garrison SO Performance FS 10
-- Nia Williams JR Unattached DNF 3
Event 21 Boys 60 Meter Dash
==================================================================
National: * 6.57 1999 Casey Combest, Owensboro, KY
Meet: M 6.77 1/5/2013 Cameron Burrell, Unattached
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Andrew Hudson SR Unattached 6.83q 1
2 Reginald Garner Lancaster Li 7.04q 7
2 Shemar Smith metro 7.04q 23
4 John Lewis III C.L. Athleti 7.05q 16
5 D' Jiron Lilley SR A Running St 7.05q 8
5 Khalil Lacy JR Richardson 7.05q 2
7 Myles Lefluer Prototype 7.07q 17
8 Deontre Haynes SR A Running St 7.10q 5
9 Chris Ntreh X/Factor Per 7.10q 22
10 Jacob Gray SR Wagner Sport 7.10q 12
11 Joel Latson Texas Storm 7.11q 13
12 Jullian Coronado-Clark SR Unattached 7.11q 18
13 Jamel Anderson SR Xtreme Force 7.12q 10
14 Trevin Chambers Cedar Hill B 7.13q 4
15 emmanuel shabazz SR DALLAS MUSTA 7.13q 14
16 Angelo Gordon JR Unattached 7.15q 3
17 David Davis JR Unattached 7.16 17
18 Avery Carter JR Performance 7.17 2
19 Kenedy Snell SO Desoto Swift 7.17 8
20 Jace Comick Track Housto 7.17 24
21 Joshua Oglesby FR Unattached 7.18 7
22 IAN BRAXTON JR Westside Bap 7.18 14
23 Desmond Jefferson SR A Running St 7.20 2
24 Thia Goodwin SR A Running St 7.20 9
25 Gabriel Walker Lancaster Li 7.20 6
26 Miles Anders Team Texas E 7.20 23
27 Isaiah Mcbride Texas First 7.22 3
28 Cody Cunningham Jackrabbits 7.22 10
29 D'Undre Mitchell SR A Running St 7.22 4
30 Amere Lattin SR Buffalo's Ru 7.22 12
31 Jones Cameron SR Legendary Tr 7.23 11
32 Anthony Vera JR Super S.T.A. 7.23 16
33 Malcolm Woods SR Unattached 7.24 7
34 Broderick Jones JR Summer Creek 7.25 20
35 eric marshall JR Unattached 7.25 4
36 Ben Thornton CS Sprinters 7.26 2
37 Huey Mitchell ERI Stars 7.26 23
38 Cameron Hubbard Track Housto 7.27 14
39 Anthony Hawkins Heavenly Tra 7.28 21
40 Jared Sampson SR Intensity Tr 7.28 11
41 Trent Hall Jr. Team Xtreme 7.28 17
42 Aaron Johnson Premier Perf 7.30 16
42 Michael Asher JR Desoto Swift 7.30 9
44 Myles Wanza Track Housto 7.30 19
45 Dylan Henderson JR Unattached 7.30 14
46 Elijah Lewis L.C. Express 7.31 12
47 Rodney Randle SR Wings 7.32 18
48 Ardran Carr Heavenly Tra 7.32 10
49 Fredrick Williams II SO Desoto Swift 7.32 23
50 Kyle Thomas SR Unattached 7.32 8
51 Bryson Carroll SO Unattached 7.33 6
52 JOSHUA ANDERSON SR DALLAS MUSTA 7.33 25
53 Jodee Harvey SR Xtreme Force 7.33 16
54 Bryson Naterra SO Super S.T.A. 7.35 25
55 Carson Schleker Team Quest 7.35 2
56 Jordan Laracuente SO Prototype 7.35 15
57 Jeriah Johnson SR Westside Bap 7.35 25
58 Devon Morris Caldwell Mac 7.36 21
59 Nick Branch SR Hallsville 7.36 12
60 Yohan Plihon Team Xtreme 7.36 23
61 Ruben Vela SR Unattached 7.36 10
62 Hunter Sury SR Unattached 7.37 24
63 Phillip Frost SR Wagner Sport 7.38 19
64 Harold Lampkin Track Housto 7.38 25
65 Deion Hair-Griffin Fort Worth F 7.38 1
66 Tron Talton SR Wings 7.38 3
67 jaren colbert SO Unattached 7.39 7
68 Robert Lewis Track Housto 7.41 19
68 Ross Jennings SO Richardson 7.41 20
70 Desmond Anderson SR Wagner Sport 7.41 21
71 Freddie Hudson SR A Running St 7.41 4
72 Colin DeVaughn Texas Expres 7.42 5
73 Curtis Williams Caldwell Mac 7.42 8
74 Maurice Pugh Unattached 7.42 16
75 Christian Wallace World Class 7.42 17
76 Bronshaye Bolden Heavenly Tra 7.42 13
77 HAYDEN SACKETT-WRIGHT SR Westside Bap 7.43 5
78 Dedric Johnson Track Housto 7.43 7
79 Ian Engbrock Team Quest 7.44 24
80 Habron Botts JR Xceleration 7.44 11
81 Justin Carmouche SR Unattached 7.44 8
81 PJ Hill JR N Richland H 7.44 25
83 Brian Okeke SR Richardson 7.44 6
84 Gared Brown JR Unattached 7.45 24
85 Mondra Randall SR A Running St 7.46 2
86 Ja'Darious White SR Cy-Fair Runn 7.46 11
86 Jonathan Simon Mercury Trac 7.46 8
88 Jaylen Knox SO Performance 7.46 7
88 Issaih Eckford SR Xtreme Force 7.46 9
90 Joseph Ellison Team Xtreme 7.46 14
91 James Mead III SR Unattached 7.46 21
92 Jamiaz Whitaker Track Housto 7.47 23
93 Al'Vonte Woodard SR Wings 7.47 22
94 Marcel Keeton JR Performance 7.47 13
94 Jake Dyer JR Whitesboro 7.47 3
96 Bryce Trois SR Fredericksbu 7.48 1
97 Colton Manning Team Quest 7.49 13
98 Charlie Eikenberg SR Dallas Jesui 7.49 23
99 Blaise Bucey Houston Spee 7.49 23
100 Chase Westover SR Central Texa 7.50 21
101 Xavier Jackson JR North Texas 7.51 12
102 CARSTON CAUDLE JR Westside Bap 7.51 21
103 Josuaa Jacobs SR Central Texa 7.52 1
104 Jacques Morgan SR A Running St 7.52 20
105 Clark Griffith Intensity Tr 7.52 12
106 Bret Rogers Unattached 7.52 15
106 Garrett Amy SR Dallas Jesui 7.52 22
108 DQ McKinney SO All Saints E 7.53 21
109 Brian McCutcheon Jr SR A Running St 7.53 13
110 Hunter Warner SR Unattached 7.53 22
111 Kelechi Nwachuku SR Wings 7.54 6
112 Ciro Hernandez JR PSJA North 7.55 20
113 Adonis Davis JR CrimDelaCrim 7.56 4
114 Haston Holt JR Xceleration 7.57 9
115 Aaron Denson JR N Richland H 7.58 5
116 Grant Stuard SR Wings 7.58 17
117 Chidima Okolie SR Wings 7.58 15
118 Jonathon Kinkle II SR Unattached 7.58 24
119 Joel Jones Uncle CHUC 7.59 18
120 Joey Torres SR PSJA North 7.59 20
121 John Coss SR Prototype 7.59 13
122 Hastings Jefferson SR Wings 7.59 19
123 Martin Rose Houston Spee 7.59 14
124 Skyler Hotaling metro 7.60 22
125 Brandon Villarreal JR PSJA North 7.60 5
126 Thomas Oborny SR Texas Expres 7.60 16
127 Brock Foster Marble Falls 7.60 1
127 Sam Musso JR Dallas Jesui 7.60 18
129 Trevion Page L.C. Express 7.61 4
130 Caleb Welch G3 ATHLETICS 7.62 3
131 Trey Guillory SO Unattached 7.62 24
132 Trent Gordon SR Wings 7.63 14
133 Gavin Story Texas Stalli 7.63 5
134 Sabrien Wheeler Unattached 7.63 19
135 Jared Hollis SO Stealth Trac 7.64 20
136 Mike Garza JR PSJA North 7.65 10
137 Thurman Hogan SO All Saints E 7.68 18
138 Jamahd Baxter JR Stealth Trac 7.69 13
139 Jake Williams SO N Richland H 7.69 1
140 Jeremy Lane JR Dallas Jesui 7.70 19
141 Kyle Allen SR Fredericksbu 7.70 17
142 Cody Stevens SR Fredericksbu 7.71 15
143 James Webb L.C. Express 7.73 13
144 Ryan Macalanda FR Dallas Jesui 7.73 1
145 Taylor Kenda Wagner Sport 7.74 15
146 Lawrence Murray SR Wings 7.74 10
147 Vishal Singh JR Performance 7.76 4
148 Mark Jenkins SR Unattached 7.76 15
149 William Mims SR Xtreme Force 7.76 16
150 Tavian Carter SO Super S.T.A. 7.77 25
150 Theo Symonds Central Texa 7.77 22
150 Mitchell Edwards JR Fredericksbu 7.77 19
153 Jose Bonilla SR A Running St 7.81 20
154 Joshua Ngendakumana flash 7.82 12
155 Cedric Jones Wings 7.82 4
156 Sterling Jones SO MadFrogs 7.84 5
157 Earl Pugh III FR Performance 7.85 11
158 Stephen Hampton Flight Gold 7.86 5
159 Ryan Landrum G3 ATHLETICS 7.86 6
160 Clayton Grumbles G3 ATHLETICS 7.87 20
161 Xavier McNeil SR Wings 7.90 1
162 Donovan Smith FR Desoto Swift 7.91 12
163 Isaiah Levert SR Central Texa 7.95 9
164 David Yang SR Unattached 8.04 9
165 Raudel Alvarez SO PSJA North 8.04 9
166 Corey Wilder SR Wings 8.05 25
167 Alonzo Martinez SO PSJA North 8.07 11
168 Larry Murray, Jr. SR Wings 8.10 17
169 Andrew Stephen JR Birdz Flyin' 8.12 14
170 Nekhi Braden MadFrogs 8.20 10
171 Bo Adams SO PSJA North 8.21 15
172 Maurice Perkins Team Quest 8.23 18
173 Devin Guy SO MadFrogs 8.25 24
174 Joshua Dixon Wings 8.35 11
175 Thomas Crockett G3 ATHLETICS 8.41 18
176 Vicente Segura L.C. Express 8.42 3
177 Jerrell Hunter Wings 8.54 22
-- Drake Thomas SR Track Housto FS 24
Event 28 Boys 60 Meter Hurdles
==================================================================
National: * 7.57 2012 Donovan Robertson, Berea, Ohio
Meet: M 7.89 1/9/2010 Sam Gagliano, Unattached
Name Year School Prelims H#
==================================================================
1 Jared Sampson SR Intensity Tr 8.30q 5
2 Isaiah Lucas JR Unattached 8.35q 4
3 Bret Rogers Unattached 8.40q 8
4 Norman Grimes JR Unattached 8.41q 1
5 Jordan Washington SR Unattached 8.45q 4
6 Xavier Jackson JR North Texas 8.49q 7
7 Sabrien Wheeler Unattached 8.50q 7
8 Bryce Douglas Team Quest 8.56q 3
9 Derrick Brown II SO Unattached 8.57q 6
10 Ardran Carr Heavenly Tra 8.58q 5
11 Tyler Guillory JR Unattached 8.61q 8
12 Clark Griffith Intensity Tr 8.61q 3
13 Charles Brockman III Unattached 8.67q 8
14 Davore Sharp SR Unattached 8.73q 4
14 Caleb Richmond SR Unattached 8.73q 8
16 Mansu Knox SR A Running St 8.79q 4 (8.785)
17 Drake Thomas SR Track Housto 8.79 3 (8.787)
18 Dylan Henderson JR Unattached 8.81 5
19 Christain Jackson SR A Running St 8.83 3
20 Conrad Heinrich SR Wings 8.83 1
21 Elijah Gifford SR Central Texa 8.83 5
22 Branndon Marion JR Unattached 8.84 1
23 Corbin Cargil SR Unattached 8.89 2
24 Devall Harris SO Unattached 8.91 2
25 Chris Washington Texas Expres 8.96 4
26 Logan Jasek SR Unattached 8.98 2
27 Isaiah Hall SR Unattached 8.99 1
28 Ridge Hanson SR Justin North 9.03 5
29 Ikechi Iromuanya Team Quest 9.05 1
30 Nolan Walker SR Houston Syne 9.09 3
30 Marcel Keeton JR Performance 9.09 7
32 Javan Reece Denton Count 9.10 7
33 Robert Teer flash 9.13 6
34 Jalen Seals SR Wagner Sport 9.13 5
35 Cole Woodrum Marble Falls 9.15 4
36 Preston List Cates Athlet 9.18 8
37 Preston Semenuk SO Richardson 9.27 6
38 Isaac Pierce SO Unattached 9.32 7
39 Calvin Householder SR Xtreme Force 9.34 2
40 Vishal Singh JR Performance 9.37 3
41 Evan Hill SR Hallsville 9.40 7
42 Eric Edwards Houston Syne 9.42 8
43 Lejond Cavazos FR Unattached 9.54 1
44 CHANDLER GARRETT JR Westside Bap 9.71 7
45 Jamahd Baxter JR Stealth Trac 9.76 1
46 Adam Rau-Lopez SR Xtreme Force 9.78 6
47 Rene Garcia Alamo Track 10.37 2
48 Triston Wright FR Justin North 10.50 2
49 PJ Hill JR N Richland H 10.54 3
50 Jacob Cunningham JR Rosehill Chr 10.68 4
51 Brandon Hawkins SR Xtreme Force 10.84 5
52 Kieran Hunter Team Quest 11.57 5
-- Malachi Miller Maximum Fitn FS 6
-- Bradley Beaty SR Hallsville FS 8
-- Parker Johnson Track Housto DQ 2
Event 38 Boys 2 Mile Run
===============================================================
National: * 8:39.15 2013 Edward Cheserek, Newark, NJ
Meet: M 9:25.57 1/5/2013 Austin Wells, Unattached
Name Year School Finals
===============================================================
Finals
1 Roderick Bell SR Unattached 9:40.57
2 Collin Carter SR Giddings 9:41.26
3 Chandler Rathke SR Katy Seven L 9:42.31
4 Paul Delgado SR Unattached 9:42.59
5 Jonathan Falcon SR Unattached 9:43.81
6 Connor O'Neill SO Dallas Jesui 9:45.47
7 Raul Almaraz SR Unattached 9:46.08
8 Jeffery Butts JR Whitesboro 9:46.85
9 Carter Persyn JR Unattached 9:47.44
10 Jaron Hamilton Heavenly Tra 9:52.97
11 Jesse Arreola SR Unattached 10:00.20
12 Beau Anderson SR Unattached 10:00.21
13 Cisco Hurtado SR Unattached 10:05.41
14 Andrew Gandy Track Housto 10:05.55
15 Dylan Evans SR Unattached 10:09.47
16 Raymond G Gonzales Jr JR Unattached 10:11.97
17 JULIAN PEREZ BEAUMONT TRA 10:12.13
18 Michael Spamer SR Dallas Jesui 10:14.97
19 Abate Hennessy SR Gatesville 10:16.92
20 Trevor Bohr JR Justin North 10:17.46
21 Greg Fehribach SO N Richland H 10:21.12
22 Mark Martinez JR Edison runni 10:21.49
23 evan Luecke SR Unattached 10:21.75
24 Jake Roberts JR Unattached 10:27.55
25 David Hildebrandt JR Unattached 10:29.13
26 Jonathon Rzasnicki SR St. Thomas 10:29.62
27 Suede Mora SR Unattached 10:30.71
28 Aaron Meraz SR Unattached 10:32.00
29 Dylan Brokmeyer SR Unattached 10:39.23
30 Jesus Perez SR Kemp 10:40.54
31 Steven Emmerson Intensity Tr 10:42.09
32 Zakarias Philipo SR Houston Heat 10:43.12
33 Julian Gomez JR PSJA North 10:52.14
34 Michael Campbell Cypress Yout 10:54.03
35 abel arias SO Unattached 10:58.95
36 Jason Nania SR St. Thomas 11:00.76
37 Brendan Gilbert FR Unattached 11:01.10
38 Adam Burum Houston Visi 11:01.19
39 Hogan Daughters SR Unattached 11:01.25
40 Xavier Balderas JR Justin North 11:04.67
41 Leo Michael JR Giddings 11:04.84
42 Cyrus Shy JR HCYA 11:13.46
43 Jordan Smith Brenham Trac 11:20.59
44 Dylan Holladay FR N Richland H 11:21.08
45 Jordan Vance SO Unattached 11:21.64
46 Matthew Coughlin SO St. Thomas 11:24.48
47 Peter Dulworth JR HCYA 11:24.54
48 Cymon Shy FR HCYA 11:26.71
49 Ryan Saenger JR Giddings 11:32.12
50 Michael Clark Texas Storm 11:39.76
51 Cody Stovall JR Hallsville 11:51.87
52 Joshua Moran SR Texas FACES 11:56.48
53 Mathew Dulworth 8 HCYA 12:36.13
-- Matthew Spahn Brenham Trac DNF
Event 39 Girls 2 Mile Run
===============================================================
National: * 9:38.68 2013 Mary Cain, Bronxville, NY
Meet: M 11:04.58 1/11/2014 Evelyn Chavez, Unattached
Name Year School Finals
===============================================================
1 Taylor Price Houston Visi 11:32.78
2 Brooke Gilmore SO Unattached 11:33.01
3 Sara Claycomb SR Unattached 11:35.22
4 Cassidy Adams SR Justin North 11:40.09
5 Lauryn Barrientos JR Unattached 11:44.88
6 Marissa Flournoy South Austin 11:56.90
7 Alexis Antkowiak Brenham Trac 12:04.55
8 Jennifer White Dioko Fitnes 12:04.88
9 Rachel Bernardo SO Unattached 12:13.84
10 Binta Ka FR N Richland H 12:14.57
11 Flora Naylor SO Unattached 12:14.69
12 Tess Johnson Marble Falls 12:15.41
13 Kendra Long Cypress Yout 12:20.50
14 Hannah Boatright Team Xtreme 12:32.92
15 Hannah Marut SO Richmond Gol 12:51.11
16 Taylor Hayes Texas FACES 12:51.68
17 Bianca Braz flash 12:56.90
18 Angelina DeLaGarza SR Christ In Sp 12:59.53
19 Tincia Ware Marble Falls 13:03.12
20 Cami Vitela Central Texa 13:08.29
21 Taylor Stone Intensity Tr 13:18.25
22 valerie Rodriguez JR Unattached 13:29.24
23 Yori Caldera FR South Texas 13:51.24
24 Taylor Johnson Houston Visi 13:52.63
25 Sydney Gomez Central Texa 13:56.35
26 Grayson Domenica Thomas SO Unattached 14:45.34
27 BAILEY WALDROP BEAUMONT TRA 16:18.52
28 Victoria Zertuche FR HCYA 16:39.64
-- Bailey Radcliffe JR Unattached DQ
Licensed to Texas A & M University - College Station HY-TEK's Meet Manager
Texas A&M High School Indoor Classic - 1/9/2015 to 1/10/2015
McFerrin Athletic Center
Texas A&M - College Station TX
Results
Event 13 Girls Long Jump
========================================================================
National: * 6.59m 1981 Carol Lewis, Willingboro, NJ
Meet: M 19-01.50 1/5/2013 Samiyah Samuels, Track Houston
Name Year School Finals
========================================================================
Finals
1 Ivone Walker JR Performance 5.42m 17-09.50
5.02m 5.37m 5.42m 5.62m PASS FOUL
2 Samiyah Samuels Track Housto 5.39m 17-08.25
FOUL 5.39m FOUL FOUL 5.53m FOUL
3 Justice Henderson JR Unattached 5.36m 17-07.00
4.80m 5.36m 5.24m 5.04m FOUL FOUL
4 Raygen Smith SR Wings 5.33m 17-06.00
5.26m 5.33m 5.15m 4.87m 5.08m FOUL
5 Tessa Mpagi JR The Woodland 5.32m 17-05.50
5.32m 4.27m 4.88m FOUL FOUL FOUL
6 Jaida Lemmons Texas Focus 5.31m 17-05.25
5.31m 4.81m 5.31m 4.91m 5.28m 4.33m
6 La'Tyria Jefferson SR Mercury Trac 5.31m 17-05.25
5.29m 5.31m 5.25m 5.28m 5.06m 5.31m
8 Chelsy Cole Team Quest 5.29m 17-04.25
FOUL 5.29m 5.11m 5.24m 5.18m 5.28m
9 Jernaya Sharp Texas Expres 5.25m 17-02.75
FOUL FOUL 5.25m 5.19m 5.18m 5.27m
10 Cierra Pena SR Csi Speed Cl 5.22m 17-01.50
5.22m 4.94m 5.16m
11 Jackeria Hughes Team Quest 5.16m 16-11.25
4.72m 5.16m FOUL
12 Georgia Wahl SR Unattached 5.12m 16-09.75
4.95m 5.06m 5.12m
13 Vivian Walters A Running St 5.11m 16-09.25
5.11m PASS 4.89m
14 Ashley Avery SR Texas Expres 5.08m 16-08.00
4.91m 5.08m 4.77m
14 Jordan Washington SR Performance 5.08m 16-08.00
FOUL 5.08m 4.88m
16 Asa Garcia Mainland Jag 5.07m 16-07.75
5.07m 3.89m 4.64m
17 Kaylor Harris Elite of Mes 5.06m 16-07.25
FOUL FOUL 5.06m
18 Morgan White SR Byrd, C.E. 5.02m 16-05.75
5.01m 4.88m 5.02m
18 Kiyanna Dixon X/Factor Per 5.02m 16-05.75
FOUL 4.92m 5.02m
18 Tyriete Dixon SR A Running St 5.02m 16-05.75
5.01m 5.02m FOUL
21 Kaitlyn Miller SR Dallas Linco 5.01m 16-05.25
4.61m 5.01m 4.85m
21 Lauren Fairchild Team Quest 5.01m 16-05.25
5.01m 4.72m 4.96m
23 KARIYAH LANEHART SR Westside Bap 5.00m 16-05.00
4.83m 4.99m 5.00m
24 Symone Washington FR Unattached 4.99m 16-04.50
4.36m 4.51m 4.99m
25 Macey Sims SR The Woodland 4.95m 16-03.00
4.73m 4.95m 4.89m
26 Kelli Banks Texas Expres 4.94m 16-02.50
4.94m FOUL 4.91m
27 Emerald Green SR Wings 4.88m 16-00.25
4.84m 4.88m FOUL
28 Dominique James Wagner Sport 4.83m 15-10.25
4.83m 4.81m 4.83m
29 Jasmine Moore SR NTC Elite 4.81m 15-09.50
4.81m 4.74m 4.68m
29 Jailyn Settles SR Super S.T.A. 4.81m 15-09.50
4.42m 4.56m 4.81m
29 Ryan Roane SO Unattached 4.81m 15-09.50
FOUL 4.81m 4.78m
32 Jane Arinze SR Tx Hurricanes 4.78m 15-08.25
FOUL 4.62m 4.78m
32 shanice nelson FR Unattached 4.78m 15-08.25
4.50m 4.69m 4.78m
34 Zskaira Williams FR Unattached 4.77m 15-07.75
FOUL 4.77m 4.75m
35 Adrianna Sadler After Burner 4.73m 15-06.25
4.47m FOUL 4.73m
35 Kate Ryan FR Unattached 4.73m 15-06.25
FOUL 4.73m 4.58m
37 Nadia Jones Texas Focus 4.71m 15-05.50
FOUL 4.71m FOUL
37 Reba Dunn SR Fort Bend Ma 4.71m 15-05.50
4.71m 4.67m FOUL
39 Shantelle Slaughter SR Wings 4.63m 15-02.25
FOUL 4.60m 4.63m
40 Avery Ellis-Byerly Intensity Tr 4.62m 15-02.00
4.50m 4.45m 4.62m
41 Destiny Ross SR Unattached 4.60m 15-01.25
FOUL 4.49m 4.60m
42 Akela Thompson ACE Track Cl 4.58m 15-00.50
4.50m 4.58m 4.47m
43 Tonya Piergies SR Unattached 4.56m 14-11.50
4.56m FOUL PASS
44 Jordan Otto JR CanAM Athlet 4.52m 14-10.00
4.30m 4.52m 4.35m
44 Nicole Edison Wings 4.52m 14-10.00
4.18m 4.52m 4.32m
46 Olivia Pappas JR Unattached 4.46m 14-07.75
FOUL 4.46m 4.41m
47 Kylie Carpenter SR Xtreme Force 4.43m 14-06.50
4.42m 4.38m 4.43m
48 Nicole Onyeje SR Flight Gold 4.41m 14-05.75
4.41m 4.34m 4.39m
49 Kelsey Madkins SR Wings 4.37m 14-04.00
4.35m FOUL 4.37m
49 Candace Thomas SR The Woodland 4.37m 14-04.00
4.29m 4.31m 4.37m
49 Avantia Nichols SR Fort Worth F 4.37m 14-04.00
4.37m 4.19m 4.27m
52 Robin Galiano SR Gatesville 4.26m 13-11.75
FOUL 4.26m FOUL
53 Sierra Beal NTC Elite 4.13m 13-06.75
FOUL FOUL 4.13m
54 Erika Bushow Hutto Hippo 3.84m 12-07.25
3.56m 3.82m 3.84m
-- BreAyna Johnson SR Cedar Hill B FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Morgan Jackson Wings FOUL
FOUL FOUL PASS
-- Kaylee Hinton Texas Expres FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 31 Boys High Jump
========================================================================
National: * 2.27m 2004 Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX
Meet: M 6-07 1/10/2014 Ty Anderson, Luling
Name Year School Finals
========================================================================
1 Clark Griffith Intensity Tr 1.98m 6-06.00
1.71 1.76 1.81 1.86 1.89 1.92 1.95 1.98
PPP O O XO XO XO XO XXO
2 Austin Railsback metro 1.95m 6-04.75
1.71 1.76 1.81 1.86 1.89 1.92 1.95 1.98
O PPP O O O O O XXX
3 Luke Littlefield JR Central Texa 1.92m 6-03.50
1.71 1.76 1.81 1.86 1.89 1.92 1.95
PPP PPP O O XXO O XXX
4 David Seastrunk Jr SR Performance 1.86m 6-01.25
1.71 1.76 1.81 1.86 1.89
O O XXO XO XXX
4 Chris Washington Texas Expres 1.86m 6-01.25
1.71 1.76 1.81 1.86 1.89
PPP XO XO XO XXX
6 Gavin Story Texas Stalli 1.81m 5-11.25
1.71 1.76 1.81 1.86
XXO XXO O XXX
7 Garrett Drake SR Unattached 1.81m 5-11.25
1.71 1.76 1.81 1.86
PPP O XO XXX
8 David Yang SR Unattached 1.81m 5-11.25
1.71 1.76 1.81 1.86 1.89
XXP O XO XXP X
9 Myles Fucci FR St. Thomas 1.71m 5-07.25
1.71 1.76
XXO XXX
-- Brent Riddle FR Whitesboro NH
1.71
XXX
Event 1 Girls 60 Meter Dash
==================================================================
National: * 7.19 2004 Ashley Owens, Liberty, CO Springs, CO
Meet: M 7.46 1/7/2012 Aaliyah Brown, Illinois Eli
Name Year School Finals H#
==================================================================
Finals
1 Kortnei Johnson CS Sprinters 7.61 2
2 Tonea Marshall North Texas 7.70 2
3 Kaylor Harris Elite of Mes 7.71 2
4 Kira White SR Lancaster Li 7.73 2
5 Samiyah Samuels Track Housto 7.74 2
6 Sydney Washington SO Unattached 7.76 1
7 De'Stini Henderson North Texas 7.77 1
8 Daja Gordon SO MadFrogs 7.80 2
9 Essance Sample Track Housto 7.83 1
10 Allysha Davis SR Unattached 7.86 1
11 Sierre Smiith Track Housto 7.87 1
12 Milan Young My Stars Tra 7.88 1
13 Samantha Gonzalez North Texas 7.95 2
14 Tadrian Rose JR A Running St 7.98 1
Event 2 Girls 200 Meter Dash
==================================================================
National: * 22.97 2007 Bianca Knight, Ridgeland, MS
Meet: M 24.40 1/9/2010 Veronica Jones, Dallas Gold
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Jaevin Reed SR Jackrabbits 24.49 3
2 Danyel White SR Cedar Hill B 24.74 2
3 Hannah Jackson SR Unattached 24.89 3
4 JaEra Griffin SR NTC Elite 25.13 1
5 Chanell Oconner SR Unattached 25.14 1
6 Jhane' King Team Xtreme 25.39 1
7 Samantha Gonzalez North Texas 25.41 3
8 De'Stini Henderson North Texas 26.44 1
-- Mikayla Banks SR Wings DQ 2
-- Daja Gordon SO MadFrogs DQ 2
-- Jarra Owens SR Tx Hurricanes DQ 3
Event 3 Girls 400 Meter Dash
==================================================================-
National: * 51.93 2006 Francena McCorory, Bethel, Hampton, VA
Meet: M 55.19 1/11/2014 Jarra Owens, TexasHurrica
Name Year School Finals H#
==================================================================-
1 Amber Ivy SR Houston Visi 56.86 3
2 Takyera Roberson JR Houston Whea 57.04 2
3 Sierra Andres Team Speed T 57.32 2
4 Dawshae Evans SR Cedar Hill B 57.44 2
5 Paige Kimble SR Houston Visi 57.55 3
6 Lacarol Baynes SR Dioko Fitnes 58.56 1
7 Ariah Mack SR Cedar Hill B 58.79 1
8 Asia Brown SR Illinois Eli 58.88 2
9 Ariele Adam SR Dioko Fitnes 59.16 1
10 Jaelyn Pettit SR MadFrogs 1:01.84 1
-- Victoria Powell JR Gazelle Trac DNF 3
Event 5 Girls 1 Mile Run
===============================================================
National: * 4:28.25 2013 Mary Cain, Bronxville, NY
Meet: M 5:04.10 1/5/2013 Rebekah Topham, Unattached
Name Year School Finals
===============================================================
1 JORDAN WELBORN SR BEAUMONT TRA 5:09.60
2 Sarah Odneal Southlake Ru 5:15.98
3 Rianna Randolph Southlake Ru 5:16.84
4 Bret Nance JR Unattached 5:20.53
5 Kayli Jones Southlake Ru 5:20.62
6 Grace Hilscher SO Unattached 5:20.65
7 Valarie Bradley SR Metroplex St 5:22.33
8 Sara Claycomb SR Unattached 5:22.68
9 Sarah McCabe Southlake Ru 5:23.06
10 Lauryn Barrientos JR Unattached 5:25.00
11 Kacie Corbin JR Unattached 5:25.60
12 Sierra Garcia FR Unattached 5:26.38
13 Olivia Arriaza Southlake Ru 5:26.68
14 Chantal Van der Westhuiz Southlake Ru 5:26.70
15 Alison Esparza Southlake Ru 5:29.19
16 Brooke Gilmore SO Unattached 5:29.93
17 Marissa Flournoy South Austin 5:33.60
18 Ali White Southlake Ru 5:34.93
19 Tea Rodriguez Katy Red 5:35.23
20 Sarah Tabor Texas Tempo 5:36.11
21 Olivia Hinojosa SR La Vernia 5:36.17
22 Cate Tracht Southlake Ru 5:36.70
23 Alexa Granderson Houston Visi 5:36.73
24 Skylar Lange SR Falcon Fast 5:36.90
25 Morgan Michals Cypress Yout 5:37.13
26 Jennifer White Dioko Fitnes 5:38.11
27 Cassidy Adams SR Justin North 5:39.07
28 Jordan Brock SO Gatesville 5:41.10
29 Breanna Sullivan Houston Visi 5:41.57
30 Danielle Drogosh X/Factor Per 5:41.74
31 Flora Naylor SO Unattached 5:41.86
32 Mia Herring South Austin 5:42.31
33 Victoria Valka StraitSpeed 5:42.96
34 Helen Roddy FR Texas Thunde 5:43.25
35 Amelia Barrett SO Falcon Fast 5:43.56
36 Baylie Jones Mainland Jag 5:46.48
37 Tess Johnson Marble Falls 5:47.39
38 Taylor Hayes Texas FACES 5:47.63
39 Baylee Nelson SR Justin North 5:47.75
40 Miranda Thornhill Wings 5:47.95
41 Elle Bartholomere SR Flight Gold 5:48.27
42 Mercedes Molina SR ACE Track Cl 5:48.70
43 Michelle Donohue JR Huffman Harg 5:50.69
44 Cassidy Beard South Austin 5:50.80
45 Hannah Boatright Team Xtreme 5:51.77
46 Cameron Beer SR Xtreme Force 5:53.27
47 Clarissa Sanchez SO Fredericksbu 5:53.98
48 Erika Barrett FR Falcon Fast 5:54.09
49 Jade Greer SR Hallsville 5:56.04
50 Hannah Marut SO Richmond Gol 5:56.63
51 Sydney Gandy SR Track Housto 5:58.11
52 Niara Hubbard Houston Visi 5:58.31
53 Jessica Reese JR Huffman Harg 5:59.72
54 Amelia Hall Cedar Hill B 6:00.12
55 Summer Wilson South Austin 6:00.66
56 Taylor Stone Intensity Tr 6:03.39
57 Alyssa Jochen Katy Red 6:03.96
58 Kaytlyn Kuta FR Huffman Harg 6:04.94
59 Shyla Jackson Flight Gold 6:07.62
60 SARAH FOSTER BEAUMONT TRA 6:07.66
61 Sydney Baulier Southlake Ru 6:07.73
62 Kailen Grant SR Unattached 6:09.20
63 Mya Van Meter FR Huffman Harg 6:11.73
64 Katie Harris College Stat 6:12.69
65 Cami Vitela Central Texa 6:14.47
66 Cortney Riggs Texas Tempo 6:14.87
67 Allison Bayne JR Hallsville 6:18.27
68 Robyn Seirea Team Quest 6:19.17
69 Sydney Gomez Central Texa 6:20.66
70 Edna Cruz Mata SR Dallas Metro 6:22.81
71 Stacey Young Southlake Ru 6:24.81
72 Mykenzie Frost Winners Edge 6:25.83
73 Serena Mundle JR Richmond Gol 6:27.58
74 Blanca Hernandez SR Gonzlaes Tra 6:27.70
75 Bianca Braz flash 6:28.29
76 Tarshya Wickramasinghe Winners Edge 6:28.41
77 Tincia Ware Marble Falls 6:29.00
78 Sophie Mullens SO Texas Thunde 6:29.01
79 Madison Jernigan JR Richmond Gol 6:30.48
80 Tessa Edwards SO Texas Thunde 6:34.63
81 Mia Johnson SR Dioko Fitnes 6:35.53
82 Aminata Ka SR N Richland H 6:40.33
83 Enya Hodgson JR Texas Thunde 6:40.40
84 Toiya Smith Fort Worth F 6:42.86
85 Alesha Lewis Fort Worth F 6:46.05
86 Kennedy Hartman Flight Gold 6:49.83
87 Samantha Porter Texas Heat TC 7:17.51
88 Lauren Lewis G3 ATHLETICS 7:20.12
89 Danielle Dauphmais Flight Gold 7:23.18
90 Izzie Morrow BlueSky Runn 7:27.58
-- Corrissa Moreno Rockdale Eli DNF
Event 8 Girls 60 Meter Hurdles
==================================================================-
National: * 8.11 2014 Dior Hall, Washington, Denver, CO
Meet: M 8.51 1/11/2014 Alexis Duncan, Running Tige
Name Year School Finals H#
==================================================================-
1 Tonea Marshall North Texas 8.53 2
2 Samantha Gonzalez North Texas 8.77 2
3 JESSICA DUCKETT SR Unattached 8.84 2
4 Kennedy BAILEY SO Unattached 8.91 2
5 Milan Young My Stars Tra 8.91 2
6 Javlyn Cameron SR Track Housto 8.92 2
7 Jernaya Sharp Texas Expres 9.01 2
8 Alexis Pierre-Antoine JR Illinois Eli 9.10 1
9 Raygen Smith SR Wings 9.17 1
10 Jaelin Hatton SR Fort Bend Ma 9.18 2
11 Chase Martin SR Marble Falls 9.21 1
12 Ava Paul Team Quest 9.27 1
13 Ivone Walker JR Performance 9.28 1
14 Hailey Williams SR Houston Syne 9.32 1
15 Seana Young Maximum Fitn 9.34 1
16 Kennedy Smith SO The Woodland 9.36 1
Event 9 Girls 4x400 Meter Relay
==================================================================-
National: * 3:38.91 2004 Long Beach Poly, Long Beach, CA
Meet: M 3:49.48 1/11/2014 TexasHurricanes YTC, TexasHurrica
J Arinze, V Eguiatu, J Owens, K Williams
School Finals H#
==================================================================-
1 Cedar Hill Blaze Track Club 3:51.85 10
1) Danyel White SR 2) Dawshae Evans SR
3) Tylantiss Atlas SR 4) Ariah Mack SR
2 Houston Visions Track Club 3:52.53 10
1) Lisa Egege SR 2) Amber Ivy SR
3) Brandy Thomas SR 4) Paige Kimble SR
3 Wings 3:55.33 10
1) Maya Kelly SR 2) Destiny Aaron SR
3) Mikayla Banks SR 4) Maygen Smith SR
4 Texas Hurricanes YTC 3:56.06 10
1) Jane Arinze SR 2) Jarra Owens SR
3) Taeylor Roquemore SR 4) Kristyn Williams SR
5 Xtreme Force TC 3:58.09 8
1) Victoria Campfield SR 2) Gracen Odendahl SR
3) Madison Gibson SR 4) Sydney Howells SR
6 Fort Bend Marshall 3:58.29 10
1) Jaelin Hatton SR 2) Mahogany Antoine JR
3) Sheri Green JR 4) Liniuska Mendoza SR
7 Houston Visions Track Club 'B' 3:58.49 9
1) Kearah Gardner SR 2) Teylor Jones SR
3) Breanna Abrams SR 4) Onya Parker SR
8 NTC Elite 4:00.07 9
1) JaEra Griffin SR 2) Faith Sparks SR
3) Zaria Whittaker SR 4) Destini Jeter SR
9 After Burner Track Club 4:01.24 7
1) Margaret Hofmann SR 2) Jazmyn Rutherford SR
3) Halle McClintock SR 4) Ciara Baker SR
10 The Woodlands 4:01.67 6
1) Charity Thomas JR 2) Alyssa Gillespie JR
3) Kendall Curzan JR 4) Ellyana Long JR
11 Jackrabbits Track Club 4:01.71 6
1) Chloe Cebrun SR 2) Nya Ewing SR
3) Jade Hinds SR 4) Karrington Lewis SR
12 Katy Red 4:02.43 8
1) Abby Brudnick SR 2) Amari Johnson SR
3) Brooke Lomax SR 4) Christie Terhune SR
13 Houston Synergy Track & Field 4:02.51 10
1) Leeah Phillips SR 2) Jessica Duckett SR
3) Tajdreanna Hurst SR 4) Hailey Williams SR
14 Track Houston Youth 4:03.27 8
1) Tyler Rose SR 2) Dinah Murphy SR
3) Braylen Deadmon SR 4) Morgan Cossey SR
15 Lancaster Lightning 4:05.45 9
1) Diona Warren SR 2) Kynnedy Brown SR
3) Braejah Deloney-Washington SR 4) Lauren Laurent SR
16 Tigers Track Club 4:05.48 6
1) Natshia Jackson SR 2) Sherrell Bradford SR
3) Tierra Green SR 4) Brianna Alexander SR
17 Fort Bend Marshall 'B' 4:05.52 8
1) Brianna Jones SR 2) kevanya mcdowell JR
3) Angel Johnson FR 4) Sharonda brown SR
18 Texas Storm 05 4:05.83 7
1) Takyera Roberson SR 2) Jamaris Stephen SR
3) Meredith Carpenter SR 4) Trashauna Hardy SR
19 Central Texas Elite Track Club 'B' 4:05.86 7
1) Christy Gilbert SR 2) Colleen Gilbert SR
3) Ava McGougan SR 4) Megan Rourke SR
20 Marble Falls- Unattached 4:07.95 6
1) Natalie Schulz SR 2) Maddie Johnson SR
3) Lauren Loader SR 4) Sarah Lewis SR
21 The Woodlands 'B' 4:08.44 4
1) Layla Moriarity SO 2) Rachel Lesko SR
3) Ashley Koett SR 4) Maria Moriarity SO
22 A Running Start TC 4:08.70 9
1) Samantha Lofton SR 2) Arieana Mason SR
3) Corianna Parham JR 4) Jamira Reece SR
23 Central Texas Elite Track Club 4:09.55 9
1) Eva Buck SR 2) Camille Dickson SR
3) Sara Millar SR 4) Shelby West SR
24 Illinois Elite 4:10.71 7
1) Asia Brown SR 2) Alexis Pierre-Antoine JR
3) Kayla Hylton SR 4) Emma Griffiths SR
25 Track Dallas 4:11.88 3
1) Hannah Miller SR 2) Charlsea Lamb SR
3) Katherine Lake SR 4) Madison Pyle SR
26 NTC Elite 'B' 4:12.34 6
1) Cierra Wash SR 2) Jasmine Moore SR
3) Chole Gravens SR 4) Tiana Templeton SR
27 The Woodlands 'D' 4:12.58 3
1) Chandler Lawn SO 2) Abigail Tozer JR
3) Kennedy Smith SO 4) Katie O'Connor SO
28 Houston Visions Track Club 'C' 4:14.01 6
1) Kandice Miles SR 2) Tiffany Briggs SR
3) Emmanuella Hayford SR 4) Darazja Williams SR
29 Dioko Fitness and Youth Sports 4:15.42 1
1) Lacarol Baynes SR 2) Kyara Levi SR
3) Peyton Ball SR 4) Ariele Adam SR
30 Texas Hurricanes YTC 'C' 4:17.28 5
1) Briana Land SR 2) Makaylah Halstead SR
3) Alexis Johnson SR 4) Kayla Higgenbotham SR
31 Gatesville 4:17.67 5
1) Sarah Hogan SR 2) Jordan Brock SO
3) Alli Richardson JR 4) Kaitlyn Brown FR
32 Texas Hurricanes YTC 'B' 4:18.24 8
1) Asia Ataghauman SR 2) Mia Robinson SR
3) Lauren Johnson SR 4) Awa Ndiaye SR
33 ACE Track Club 4:18.41 5
1) Armani Battle SR 2) Kalimah Muhammad SR
3) Chidinma Ogba SR 4) Cashyla Taylor SR
34 Dioko Fitness and Youth Sports 'B' 4:18.51 1
1) Taylor Harvey SR 2) Thurneisha Keys SR
3) Mia Johnson SR 4) Victoria Thompson SR
35 Xtreme Force TC 'C' 4:20.43 4
1) Cameron Beer SR 2) Kira Douglas SR
3) Hailey Robertson SR 4) Kylie Carpenter SR
36 The Woodlands 'C' 4:20.51 3
1) Riley Dunkley SR 2) Caroline Koch JR
3) Courtney Ekness SO 4) Candace Thomas SR
37 A Running Start TC 'B' 4:20.68 7
1) Desiree Corbett SR 2) Brittany White SR
3) Jayda Eckford SR 4) Lawanda McKenzie SR
38 Wings 'D' 4:21.25 2
1) Kelsey Madkins SR 2) Kianna Stevens SR
3) Theresa Davis SR 4) Emerald Green SR
39 Tigers Track Club 'B' 4:23.37 2
1) Taydria Nickerson SR 2) Jasmine Simon SR
3) Tierra Green SR 4) Emerald Jacobs SR
40 Richmond Gold 4:24.10 5
1) Kayla Gilbert SO 2) Sierra Romero-Hearrell JR
3) Jayla Houston SO 4) Hanna Johnson FR
41 Wings 'C' 4:24.53 4
1) Kristen Raven SR 2) Alaysia Sibley SR
3) Chloe Simmons SR 4) Haley Smith-Holloway SR
42 A Running Start TC 'C' 4:25.19 4
1) Naomi Offenhaeuser JR 2) Jasmine Rhodes SR
3) Shanice Smith SR 4) Tyriete Dixon SR
43 Gregory Portland Track Club 4:26.28 4
1) Cierah Lackey SR 2) Megan Hernandez SR
3) Bridget Polasek SR 4) Taryn Garrett SR
44 Gonzlaes Track Club 4:26.56 3
1) Kendall Fougerat SR 2) Krisslyn Sexton SR
3) Blanca Hernandez SR 4) Taylor McCollum SR
45 Alamo Track Club 4:30.19 3
1) Monica Walenisky SR 2) Abigail Briseno SR
3) Serna Salinas SR 4) Ashlee Martinez SR
46 Texas Heat Track Club 4:30.37 1
1) Zakara Bryson SR 2) JaMaria Easley SR
3) Hanna Porter SR 4) Octavyia Williams SR
47 Houston Blaze 4:32.63 5
1) Trechele Gill SR 2) Reagan Edwards SR
3) TreNeice Elder SR 4) Taylor Lett SR
48 Performance Track Club 4:37.34 2
1) Jazmon Ashton SR 2) Ivone Walker JR
3) Jordan Washington SR 4) Kaileigh Fisher SR
49 Performance Track Club 'B' 4:44.19 1
1) Larissa Garrison SO 2) Jasmine Smith JR
3) Alexis Stanford JR 4) Jadah Walker FR
-- Wings 'B' DQ 9
1) Destiny Hamilton SR 2) Khalia Columbus SR
3) Shantelle Slaughter SR 4) Raygen Smith SR
-- Flight Gold DQ 7
1) Jessica Emeodi SR 2) Kacie Mayberry SR
3) Ana Richie JR 4) Jennifer Ezuruike SR
Event 17 Girls 4x800 M Relay
===============================================================-
National: * 8:53.67 2002 Boys & Girls, Brooklyn, NY
Meet: M 9:40.00 1/8/2012 Visions Track Club, Visions Track Club
School Finals
===============================================================-
1 Central Texas Elite Track Club 9:37.42M
1) Megan Rourke SR 2) Sara Millar SR
3) Christy Gilbert SR 4) Colleen Gilbert SR
2 Katy Red 9:38.76M
1) Brooke Lomax SR 2) Christie Terhune SR
3) Emily Voss SR 4) Abby Brudnick SR
3 D2R 9:49.76
1) Lasean Davis SR 2) Samaiya O'dneal SR
3) Bailey Lear SR 4) Toi Williams SR
4 After Burner Track Club 9:50.29
1) Margaret Hofmann SR 2) Halle McClintock SR
3) Kourtney Brown SR 4) Jazmyn Rutherford SR
5 Houston Synergy Track & Field 9:50.49
1) Aliyah Carswell SR 2) Jean Jenkins SR
3) Calise Moore SR 4) Leeah Phillips SR
6 Track Houston Youth 'B' 9:50.54
1) Dinah Murphy SR 2) Rebecca Gonzalez SR
3) Imani Williams SR 4) Janae Simoneax SR
7 Track Houston Youth 9:51.50
1) Sydney Gandy SR 2) Alexis Metoyer SR
3) Michele Nquyen SR 4) Fallon Spraggins SR
8 Winners Edge 9:58.49
1) Ande Carlton SR 2) Gwyenyth Garcia SR
3) Lizzy Duenes SR 4) Esmie Fuentes SR
9 CSTX Racing 10:00.06
1) Leah Lewis SR 2) Cayleigh Lekven SR
3) Kelsie Warren SR 4) Gabbi Orzabal SR
10 Tigers Track Club 10:25.67
1) Brianna Alexander SR 2) Natshia Jackson SR
3) Emerald Jacobs SR 4) Jasmine Simon SR
11 Track Dallas 10:32.31
1) Shannon Burton SR 2) Madison Pyle SR
3) Charlsea Lamb SR 4) Lindsey Ingram SR
12 Caldwell Mach 1 10:41.93
1) Rian Rodriguez SR 2) Tia Woods SR
3) Madison Morton SR 4) Jorden Beran SR
13 Flight Gold 10:49.68
1) Elle Bartholomere SR 2) Kayla Jackson SR
3) Jennifer Ezuruike SR 4) Kacie Mayberry SR
14 Track Houston Youth 'C' 11:08.08
1) Kaylin Fontenot SR 2) Tyler Rose SR
3) Kore Frazier SR 4) Lauryn Cash SR
15 Texas Thunder Track Club 11:16.96
1) Enya Hodgson JR 2) Sophie Mullens SO
3) Tessa Edwards SO 4) Helen Roddy FR
-- Christ In Sports DNF
1) Angelina DeLaGarza SR 2) Rebekah Hardee SR
3) Cassidy High SR 4) Alexis Ramsey SR
Event 21 Boys 60 Meter Dash
==================================================================
National: * 6.57 1999 Casey Combest, Owensboro, KY
Meet: M 6.77 1/5/2013 Cameron Burrell, Unattached
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Andrew Hudson SR Unattached 6.88 2
2 John Lewis III C.L. Athleti 6.98 2
3 Reginald Garner Lancaster Li 7.00 2
4 Jullian Coronado-Clark SR Unattached 7.00 1
5 D' Jiron Lilley SR A Running St 7.02 2
6 Shemar Smith metro 7.03 2
7 Deontre Haynes SR A Running St 7.03 2
8 Khalil Lacy JR Richardson 7.08 2
9 Joel Latson Texas Storm 7.08 1
10 Jamel Anderson SR Xtreme Force 7.09 1
11 Myles Lefluer Prototype 7.11 2
12 Jacob Gray SR Wagner Sport 7.13 1
13 Trevin Chambers Cedar Hill B 7.14 1
14 emmanuel shabazz SR DALLAS MUSTA 7.20 1
15 Angelo Gordon JR Unattached 7.28 1
Event 22 Boys 200 Meter Dash
==================================================================
National: * 20.69 2004 Xavier Carter, Palm Bay, Melbourne, FL
Meet: M 21.14 1/7/2012 Aldrich Bailey, Dallas Gold
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Andrew Hudson SR Unattached 21.78 3
2 Khalil Lacy JR Richardson 22.04 2
3 Trevin Chambers Cedar Hill B 22.12 3
4 Champion Allison Houston Visi 22.25 2
5 Jamel Anderson SR Xtreme Force 22.27 2
6 Reginald Garner Lancaster Li 22.31 3
7 Norman Grimes JR Unattached 22.35 2
8 Keshun Reed JR Legendary Tr 22.40 1
9 Cody Cunningham Jackrabbits 22.56 1
10 Desmond Jefferson SR A Running St 22.79 3
11 Myles Lefluer Prototype 22.85 1
-- D'Undre Mitchell SR A Running St DQ 1
Event 23 Boys 400 Meter Dash
==================================================================
National: * 45.92 2004 Elzie Coleman, Free Acad, Newburgh, NY
Meet: M 47.05 1/7/2012 Aldrich Bailey, Dallas Gold
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Howard Fields SR Wings 48.50 3
2 Drake Murphy SR Mainland Jag 48.50 3
3 Desmond Jefferson SR A Running St 49.09 3
4 Ilolo Izu Houston Spee 49.20 3
5 L.J. Mills SR Buffalo's Ru 49.25 2
6 WILBERT LONDON III SR Unattached 49.40 2
7 Lincoln Warren Tru Speed Tr 49.87 2
8 Malik Gray SR Unattached 50.41 1
9 Joseph Ellison Team Xtreme 50.78 1
10 Jacques Morgan SR A Running St 51.28 1
Event 25 Boys 1 Mile Run
===============================================================
National: * 3:59.86 2001 Alan Webb, S. Lakes, Reston, VA
Meet: M 4:16.57 1/5/2013 Trevor Gilley, Carroll XC C
Name Year School Finals
===============================================================
1 Andrew Tankersley DF Flyers 4:26.50
2 Reed Brown Southlake Ru 4:27.23
3 Eli Canal Southlake Ru 4:27.70
4 Jeffery Butts JR Whitesboro 4:27.91
5 Drew Cummings JR Unattached 4:29.34
6 Ethan Davis SR Unattached 4:29.37
7 Zachary Israel JR Unattached 4:29.65
8 Johnathan Freeman SR Laramie 4:30.84
9 Paul Delgado SR Unattached 4:31.68
10 Johnny Kemps Southlake Ru 4:32.08
11 Carson Burnside SR Falcon Fast 4:32.34
12 James Arnold SR Falcon Fast 4:32.46
13 Carter Persyn JR Unattached 4:33.73
14 Charlie Gardner Southlake Ru 4:34.11
15 Dylan Evans SR Unattached 4:34.42
16 Johen DeLeon Winners Edge 4:34.43
17 Justin Botello Winners Edge 4:34.55
18 Connor O'Neill SO Dallas Jesui 4:34.71
19 Collin Carter SR Giddings 4:35.57
20 Danny Madrid FR Texas Thunde 4:35.98
21 Jonathan Falcon SR Unattached 4:36.04
22 JULIAN PEREZ BEAUMONT TRA 4:36.39
23 Roderick Bell SR Unattached 4:36.43
24 Patrick Jones Cy-Fair Runn 4:36.45
25 Beau Anderson SR Unattached 4:37.10
26 Jaron Hamilton Heavenly Tra 4:38.04
27 Joshua Martin Houston Visi 4:38.59
28 Luke Lanham Southlake Ru 4:38.80
29 Cameron Milligan Brownsboro T 4:41.14
30 Suede Mora SR Unattached 4:42.36
31 Ansel Richards Southlake Ru 4:42.56
32 Christopher Wise FR Richmond Gol 4:42.67
33 Chandler Rathke SR Katy Seven L 4:42.72
34 Jared Hamilton Heavenly Tra 4:43.00
35 Andrew Gandy Track Housto 4:44.25
36 Benjamin Warren SR BlueSky Runn 4:44.29
37 Jacob Suchors SR Justin North 4:44.30
38 Kase White JR Unattached 4:44.62
39 Jesse Arreola SR Unattached 4:44.73
40 Chase Haddock Southlake Ru 4:45.43
41 Joseph Zapinski Southlake Ru 4:45.75
42 Michael Spamer SR Dallas Jesui 4:45.84
43 Nicholas Fernandes Southlake Ru 4:45.95
44 Jarred O'Connor SO Justin North 4:46.37
45 Ryan Kelly Winners Edge 4:46.43
46 Trevor Bohr JR Justin North 4:46.65
47 Josh Flores After Burner 4:46.67
48 Aaron Meraz SR Unattached 4:47.24
49 Jesus Perez SR Kemp 4:47.54
50 David Torkington -mullan JR Unattached 4:47.63
51 Clayton Kotwitz SR Unattached 4:47.92
52 Raymond G Gonzales Jr JR Unattached 4:48.08
53 Rey Elvira JR Unattached 4:48.79
54 Eric Vetere Southlake Ru 4:48.97
55 Nicolas Dingman JR Celerity Per 4:49.16
56 Brandon Ruiz Winners Edge 4:49.66
57 Connor Rutledge Southlake Ru 4:49.66
58 Jesus Calballero JR Unattached 4:50.04
59 Dylan Brokmeyer SR Unattached 4:50.14
60 Garvin Chilton Katy Red 4:51.22
61 Tyler McDaniel Winners Edge 4:52.41
62 Garrett Ullrich Katy Red 4:52.50
63 Greg Fehribach SO N Richland H 4:53.53
64 Nicholas Barrett SR Falcon Fast 4:53.56
65 Taylor Mcdonald JR Unattached 4:53.93
66 Abate Hennessy SR Gatesville 4:54.90
67 Tyler Grindel Winners Edge 4:55.57
68 Austin Pulley SR Whitesboro 4:56.24
69 Matthew Torvik DF Flyers 4:56.62
70 Derrick Torvik DF Flyers 4:56.73
71 Bijan Breland SR Unattached 4:57.71
72 Charlie McKenzie SO Unattached 4:58.09
73 Mark Pena JR Unattached 4:58.30
74 Nolan Orf SR Heartland Yo 4:58.51
75 Jason Hart South Austin 4:58.85
76 Donald Kelly JR Huffman Harg 4:58.87
77 Steven Emmerson Intensity Tr 4:59.00
78 Nick Anderson JR Gatesville 4:59.10
79 Ashton Williams Gonzlaes Tra 4:59.18
80 Robert Giraud SR Richmond Gol 5:00.17
81 Ian Blount Winners Edge 5:00.18
82 Adam Moss SR BlueSky Runn 5:00.25
83 James Tisdale FR Texas Thunde 5:00.39
83 Thomas Duquemin Southlake Ru 5:00.39
85 Casey Wolleat JR Xceleration 5:00.55
86 Shawn Davis SR Houston Heat 5:01.06
87 Julian Gomez JR PSJA North 5:02.46
88 Ryan Ray SO Texas Thunde 5:04.02
89 Adrian Ortega Team Xtreme 5:04.64
90 Isaac Brown Tigers Track 5:04.91
91 Jacob Gouldie Winners Edge 5:05.35
92 noah leos SR Unattached 5:05.38
93 Jordan Vance SO Unattached 5:06.01
94 Tripp Roberts SR Gatesville 5:06.38
95 Matthew Arthur SO Unattached 5:06.46
96 Quenten Lasseter Winners Edge 5:07.04
97 Dylan Zoch SR Giddings 5:07.31
98 Brandon Fathree Winners Edge 5:08.17
99 Brendan Gilbert FR Unattached 5:08.61
100 Leo Michael JR Giddings 5:08.62
101 Daniel Ebel SR Wagner Sport 5:08.67
102 Kyle Bailey Dioko Fitnes 5:08.75
103 Bazet Austin SO Justin North 5:08.83
104 Matthew Spahn Brenham Trac 5:08.87
105 Saleh Hajiosman SR Houston Heat 5:08.90
106 Andres Uriegas SO Unattached 5:09.27
107 RJ Navarro Winners Edge 5:11.57
108 Ryan Hudson Mainland Jag 5:12.10
109 Xavier Balderas JR Justin North 5:12.30
110 Mark Mainez SO Super S.T.A. 5:12.49
111 Cody Stovall JR Hallsville 5:14.28
112 Sam Kemps Southlake Ru 5:16.88
113 Dylan Harris Winners Edge 5:16.92
114 Michael Kuta SR Huffman Harg 5:18.00
115 John Sansbury SR BlueSky Runn 5:18.77
116 Jett Rodriguez ACE Track Cl 5:18.93
117 Julian Sparks SR Flight Gold 5:18.99
118 Warren Garnes FR Richmond Gol 5:25.35
119 Luis Lopez SR PSJA North 5:25.76
120 Dylan Holladay FR N Richland H 5:28.68
121 Rannon Terry JR Huffman Harg 5:31.09
122 Tristen Wiley ACE Track Cl 5:35.58
123 Ben Schneider SR BlueSky Runn 5:38.38
124 Josh Morgan SR BlueSky Runn 5:42.21
125 Jose Osorio Yoe Town Har 5:46.88
126 Cole Connor FR Texas Thunde 5:46.89
127 Rico Bolivar Yoe Town Har 5:48.17
128 Matthew Schultz Southlake Ru 5:49.60
129 Brandon Solcher Houston Spee 5:59.60
130 Victor Cano SR BlueSky Runn 6:02.40
131 Hunter Masters G3 ATHLETICS 6:02.43
132 cameron moore Houston Syne 6:10.18
133 Landon Robinson SR Texas FACES 6:29.05
134 Matthew McKinney SR Texas FACES 6:34.30
Event 28 Boys 60 Meter Hurdles
==================================================================
National: * 7.57 2012 Donovan Robertson, Berea, Ohio
Meet: M 7.89 1/9/2010 Sam Gagliano, Unattached
Name Year School Finals H#
==================================================================
1 Norman Grimes JR Unattached 8.23 2
2 Jared Sampson SR Intensity Tr 8.29 2
3 Jordan Washington SR Unattached 8.32 2
4 Sabrien Wheeler Unattached 8.37 2
5 Xavier Jackson JR North Texas 8.38 2
6 Bryce Douglas Team Quest 8.42 2
7 Derrick Brown II SO Unattached 8.46 1
8 Bret Rogers Unattached 8.48 2
9 Caleb Richmond SR Unattached 8.48 1
10 Ardran Carr Heavenly Tra 8.49 1
11 Isaiah Lucas JR Unattached 8.50 2
12 Tyler Guillory JR Unattached 8.54 1
13 Clark Griffith Intensity Tr 8.63 1
14 Mansu Knox SR A Running St 8.65 1
15 Davore Sharp SR Unattached 8.69 1
Event 29 Boys 4x400 M Relay
==================================================================-
National: * 3:13.06 2009 New Bern, New Bern, NC
Meet: M 3:20.06 1/7/2012 Southern Eagles, Southern Eag
A Austin, K Simon, W Gibson, D Young
School Finals H#
==================================================================-
1 A Running Start TC 3:20.75 8
1) D'Undre Mitchell SR 2) Desmond Jefferson SR
3) Jacques Morgan SR 4) Jaquan Johnson SR
2 Buffalo's Run TC 3:22.48 7
1) Amere Lattin SR 2) Shamon Ehiemua SO
3) Darius Phenix JR 4) L.J. Mills SR
3 Mainland Jaguars 3:24.43 8
1) Marcus Carter SR 2) Kai Welford SR
3) Drake Murphy SR 4) Davion Thompson SR
4 Cy-Fair Running Ravens 3:26.12 7
1) Milan Escobar SR 2) Ja'Darious White SR
3) Jayson Moore SR 4) Bryderick Harrison SR
5 Wings 3:26.20 8
1) Howard Fields SR 2) Zachary Martin SR
3) Damien O'Neal SR 4) Tron Talton SR
6 Central Texas Elite Track Club 3:27.59 8
1) Maximillian Bennett SR 2) Kiremo Macharia SR
3) Gregory McDade SR 4) Augie Schroer SR
7 Houston Speed 3:28.39 6
1) Zach Agee SR 2) Andrew Price SR
3) Tyler Litton SR 4) Matt Abarahams SR
8 Desoto Swift TC 3:28.82 7
1) Cameron Neely SO 2) Terrion Spivey SO
3) Kenedy Snell SO 4) Donovan Smith FR
9 Buffalo's Run TC 'B' 3:29.22 4
1) John Isom JR 2) Cedarein Lynch SO
3) Justin Lofton SR 4) Marcus Jones SR
10 Super S.T.A.R.Z. 3:31.54 6
1) Anthony Vera JR 2) Tavian Carter SO
3) Maurice Hill, Jr. SR 4) Austin Crocker SR
11 Richmond Gold 3:31.85 6
1) Romerian Phillips SR 2) Brandon Moffett SR
3) Tyler Hart JR 4) Christopher Raven SR
12 Stealth Track Club 3:32.15 8
1) Jordan Hollis SO 2) Marshawn Nash SR
3) Antonio Franklin SR 4) Jared Hollis SO
13 A Running Start TC 'B' 3:32.27 5
1) Mondra Randall SR 2) Josh Branch SR
3) Mikal Underwood SR 4) Christain Jackson SR
14 Performance Track Club 3:32.83 1
1) Avery Carter JR 2) Marcel Keeton JR
3) David Seastrunk Jr SR 4) Jaquintman Taylor JR
15 Central Texas Elite Track Club 'B' 3:33.57 1
1) Elijah Gifford SR 2) Chase Westover SR
3) Angel Diaz SR 4) Dillon Todd SR
16 DALLAS MUSTANG 3:33.72 5
1) fred veals SR 2) JOSHUA ANDERSON SR
3) emmanuel shabazz SR 4) ardarius turner SR
17 Alamo Track Club 3:35.10 4
1) George Molina SR 2) Victor Munoz SR
3) Angel Quirnio SR 4) Brandon Sauceda SR
18 Gatesville 3:35.96 4
1) Nick Gibson JR 2) Smallridge Connor JR
3) Elmer Ramirez SR 4) Andraque Jones SR
19 Richardson 'B' 3:36.65 3
1) Brandon Watson SR 2) Jared Davis SR
3) Brian Okeke SR 4) Dowdy Elazarig FR
20 Heartland Youth TC 'B' 3:37.15 3
1) Tekle Hanok SR 2) Hunter Long SR
3) Cameron Schaefer SR 4) Zachary Beck SR
21 Houston Synergy Track & Field 3:37.46 3
1) Andre Cowens SR 2) Cameron Hudson SR
3) Ethan Phillips SR 4) Nolan Walker SR
22 Hallsville 3:37.47 5
1) Nick Branch SR 2) Evan Hill SR
3) Bradley Beaty SR 4) Joel Holmes SR
23 Flight Gold 3:37.64 6
1) Tyrell Daniels SR 2) Tyree Daniels SR
3) Julian Sparks SR 4) Abraham Muli SR
24 Wings 'C' 3:38.76 5
1) Hastings Jefferson SR 2) Grant Stuard SR
3) Chidima Okolie SR 4) Lawrence Murray SR
25 Xtreme Force TC 3:39.81 7
1) Jamel Anderson SR 2) Calvin Householder SR
3) Justin Manor SR 4) William Mims SR
26 Heartland Youth TC 3:40.48 8
1) Kyle Pudenz SR 2) Christopher Wood SR
3) Nathan Straubel SR 4) Darrien Case SR
27 DALLAS MUSTANG 'B' 3:40.99 3
1) taylor sweeny SR 2) colby wade SR
3) duantrick savala SR 4) charles shofner SR
28 A Running Start TC 'C' 3:41.14 4
1) Brian McCutcheon Jr SR 2) D' Jiron Lilley SR
3) Isiah Johnson SR 4) Deontre Haynes SR
29 Wings 'B' 3:42.00 7
1) Al'Vonte Woodard SR 2) Trent Gordon SR
3) Kelechi Nwachuku SR 4) Rodney Randle SR
30 Super S.T.A.R.Z. 'B' 3:42.11 3
1) Jose Lima JR 2) Noah Silvas JR
3) Mark Mainez SO 4) Bryson Naterra SO
31 Gregory Portland Track Club 3:47.84 1
1) Travis Jones SR 2) Jesus Mendez SR
3) Josh Solis SR 4) Richard Denton SR
32 Wings 'D' 3:56.80 4
1) Corey Wilder SR 2) Conrad Heinrich SR
3) Xavier McNeil SR 4) Larry Murray, Jr. SR
33 BlueSky Running Club 3:59.52 5
1) Benjamin Warren SR 2) John Sansbury SR
3) Adam Moss SR 4) Victor Cano SR
-- Legendary Track Club DNF 7
1) Jackson Gleeson SR 2) Jamin Harris SR
3) Keshun Reed JR 4) Manuel Hallum SR
-- Wagner Sports Academy DQ 1
1) Phillip Frost SR 2) Jacob Gray SR
3) Daniel Ebel SR 4) Desmond Anderson SR
-- After Burner Track Club DQ 6
1) Malcolm Sanders SR 2) Marcus Caldwell SR
3) David Linares SR 4) Tristan Reyes SR
-- Justin Northwest DQ 4
1) Jarred O'Connor SO 2) Ridge Hanson SR
3) Jacob Suchors SR 4) Andres Montoya JR
Event 37 Boys 4x800 M Relay
===============================================================-
National: * 7:36.99 2009 Albermarle, Charlottesville, VA
Meet: M 7:59.40 1/8/2011 Winner's Edge, Winner's Edge
School Finals
===============================================================-
1 Winners Edge 7:56.96M
1) Jose Viegra SR 2) Austin Speer SR
3) Grayson Freeman SR 4) Anthony Allman SR
2 After Burner Track Club 8:05.69
1) David Linares SR 2) Edwin Aparicio SR
3) Brayden Lyons SR 4) Tristan Reyes SR
3 Heartland Youth TC 8:15.55
1) Kyle Pudenz SR 2) Christopher Wood SR
3) Nathan Straubel SR 4) Darrien Case SR
4 Hallsville 8:17.91
1) Collin Pierson SR 2) Jacob York JR
3) Joel Holmes SR 4) Jake Greer SR
5 Wolfpack Running Club 8:22.41
1) David Dintino SR 2) Elliot Blake SR
3) Ethan Phelps SR 4) Johan Cheah SR
6 Winners Edge 'B' 8:22.71
1) Kyle Doty SR 2) Elijah Gutierrez SR
3) Jose Pena SR 4) Daniel Viegra SR
7 Alamo Track Club 8:24.15
1) Angel Quirnio SR 2) George Molina SR
3) Israel Guerrero SR 4) Victor Munoz SR
8 Houston Speed 8:25.79
1) Jeff Price SR 2) Blake Bordelon SR
3) Jason Bugg SR 4) Andrew Hebert SR
9 SA Milers 8:27.46
1) Graham Trent SR 2) Blaine Van Buskirk SR
3) Elias Ponce SR 4) Isaac Pearce SR
10 Edison running club 8:31.59
1) Jorge Guerrero SR 2)
3) Raul Almaraz SR 4) Anselam Roosevelt SR
11 Texas Storm 05 8:31.91
1) Jesse Arce SR 2) Justin Augustine SR
3) Joseph Campbell SR 4) Kentonie Thomas SR
12 theboyz 8:39.15
1) Cisco Hurtado SR 2) Ben Creasy SR
3) Clay Stuart SR 4) Jonathan Lopez SR
13 Cypress Youth Running 8:40.88
1) Max Clarke SR 2) Ethan Maxson SR
3) Ethan Felske SR 4) David Zavala SR
14 Legendary Track Club 8:53.82
1) Jamin Harris SR 2) Manuel Hallum SR
3) Henshaw Alec SR 4) Reece Bowman FR
15 HCYA 8:56.43
1) Cyrus Shy JR 2) Mathew Dulworth 8
3) Peter Dulworth JR 4) Cymon Shy FR
16 A Running Start TC 8:57.82
1) Josh Branch SR 2) Mikal Underwood SR
3) Isiah Johnson SR 4) Brian McCutcheon Jr SR
17 Heartland Youth TC 'B' 8:58.14
1) Tekle Hanok SR 2) Hunter Long SR
3) Tyler Beck SR 4) Cameron Schaefer SR
18 Caldwell Mach 1 9:00.11
1) Austin Hobbs SR 2) Colton Lillie SR
3) River Dowling SR 4) Rodrigo Hernandez SR
19 Performance Track Club 9:03.64
1) Deondrey Evans JR 2) Joshua Mason JR
3) Tory Mitchell FR 4) Kadeem Burton FR
20 Houston Heat Track Team 9:07.03
1) Shawn Davis SR 2) Christopher Savage SR
3) Zakarias Philipo SR 4) Saleh Hajiosman SR
-- Houston Speed 'B' DQ
1) Hugo Gonzalez SR 2) Brandon Ogle SR
3) Nick Wilson SR 4) Luke Duffner SR
Licensed to Texas A & M University - College Station HY-TEK's Meet Manager
Texas A&M High School Indoor Classic - 1/9/2015 to 1/10/2015
McFerrin Athletic Center
Texas A&M - College Station TX
Results
Event 11 Girls High Jump
========================================================================
National: * 1.90m 1984 Lisa Bernhagen, Wood River, Hailey, ID
Meet: M 5-06.50 1/11/2014 Ellayana Long, The Woodlands
Name Year School Finals
========================================================================
Finals
1 Ellyana Long JR Unattached 1.69m 5-06.50
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.69 1.72
PPP PPP PPP O O O O XXX
2 La'Tyria Jefferson SR Mercury Trac 1.69m 5-06.50
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.69 1.72
PPP PPP PPP O XO O XO XXX
3 Alyssa Kallies SR Unattached 1.69m 5-06.50
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66 1.69 1.72
O O O O O XO XXO XXX
4 Jessica Anne Watts SR Unattached 1.61m 5-03.25
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66
PPP O O XO O XXX
5 Kyra Maryland SR ACE Track Cl 1.61m 5-03.25
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66
PPP O O XO XO XXX
6 Jordan Otto JR CanAM Athlet 1.61m 5-03.25
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61 1.66
O O O O XXO XXX
7 Sinclaire McDonald SR Whitehouse 1.56m 5-01.25
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61
O O O XO XXX
8 Josha Sloan Texas FACES 1.56m 5-01.25
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61
O O XO XXO XXX
8 Baylee Lara JR Unattached 1.56m 5-01.25
1.41 1.46 1.51 1.56 1.61
O O XO XXO XXX
10 Kaitlyn Miller SR Dallas Linco 1.51m 4-11.50
1.41 1.46 1.51 1.56
O O O XXX
10 Joan Cepeda Alamo Track 1.51m 4-11.50
1.41 1.46 1.51 1.56
PPP O O XXX
10 Mahlon Dawson Texas Expres 1.51m 4-11.50
1.41 1.46 1.51 1.56
PPP O O XXX
13 Kaylee Hinton Texas Expres 1.51m 4-11.50
1.41 1.46 1.51 1.56
PPP PPP XO XXX
13 Molly Barnick Gonzlaes Tra 1.51m 4-11.50
1.41 1.46 1.51 1.56
O O XO XXX
15 Jasmyn Steels JR Unattached 1.51m 4-11.50
1.41 1.46 1.51 1.56
O XXO XO XXX
16 Kori Westmoreland Twest 1.51m 4-11.50
1.41 1.46 1.51 1.56
O O XXO XXX
17 Olivia Pappas JR Unattached 1.46m 4-09.50
1.41 1.46 1.51
O O XXX
18 Hannah Miller SR Track Dallas 1.46m 4-09.50
1.41 1.46 1.51
XO O XXX
19 Taeylor Roquemore SR Tx Hurricanes 1.46m 4-09.50
1.41 1.46 1.51
O XO XXX
19 Meredith Fox SO Whitehouse 1.46m 4-09.50
1.41 1.46 1.51
O XO XXX
-- Frances King Rockdale Eli NH
1.41
XXX
-- Jamira Reece SR A Running St NH
1.41
XXX
Event 15 Girls Shot Put
========================================================================
National: * 17.26m 2014 Raven Saunders, Burke, Charleston, SC
Meet: M 44-03.25 1/11/2014 Meia Gordon, unattached
Name Year School Finals
========================================================================
1 Meia Gordon SR Southern Eag 14.92m 48-11.50
14.38m 14.79m 14.83m FOUL 14.92m FOUL
2 daniella murchison SR Unattached 13.15m 43-01.75
12.17m 12.84m 13.15m 12.69m 12.93m 13.03m
3 Cori Runnels nw flyers th 12.92m 42-04.75
12.92m FOUL FOUL 12.38m 12.18m 11.10m
4 Diamond Rose Thomas nw flyers th 12.47m 40-11.00
11.67m 11.84m 11.41m 11.74m 12.33m 12.47m
5 Brittany Vielma SR Unattached 11.96m 39-03.00
11.35m FOUL 11.96m 11.71m 9.28m 11.78m
6 Avery Ellis-Byerly Intensity Tr 11.78m 38-07.75
11.59m 11.26m 11.25m 11.78m 11.49m 10.70m
7 Kaylah Cook SO Unattached 11.23m 36-10.25
10.86m 10.94m 11.21m 11.07m 11.23m 11.04m
8 Emily Spendlove JR Unattached 11.22m 36-09.75
11.10m 10.87m 10.83m 10.65m 10.76m 11.22m
9 Lacy Lee Twest 11.14m 36-06.75
10.57m 10.07m 11.14m 10.56m 10.28m 10.73m
10 Imani Jacquet Track Housto 11.09m 36-04.75
10.48m 11.09m 10.43m
11 Ryanne Johnson Team Xtreme 10.44m 34-03.00
10.44m 10.02m 10.25m
12 Patricia Nintcheu Xtreme Force 10.37m 34-00.25
FOUL 10.37m FOUL
13 Ebony Wolridge L.C. Express 10.35m 33-11.50
FOUL 10.35m FOUL
14 Yarixza Rivera Texas Pursui 10.26m 33-08.00
10.26m 9.43m 10.05m
15 Mikayla Pokorny JR Whitesboro 10.12m 33-02.50
9.63m 10.12m FOUL
16 Hannah Hill nw flyers th 10.10m 33-01.75
FOUL 9.82m 10.10m
17 Michaela McGeary JR Jewett Leon 10.06m 33-00.25
9.31m 10.06m 9.98m
18 Fabiola Nintcheu Xtreme Force 9.99m 32-09.50
FOUL 9.99m FOUL
19 Kristen Gipson JR Unattached 9.71m 31-10.25
9.68m 8.53m 9.71m
20 Zoe Broadway Fort Worth F 9.67m 31-08.75
9.27m 9.45m 9.67m
21 Julia Glandt SO The Woodland 9.21m 30-02.75
9.03m 9.21m FOUL
22 Kenzie Thomas JR Unattached 8.96m 29-04.75
8.96m 8.05m 6.82m
23 Katherine Douglas JR Unattached 8.79m 28-10.25
FOUL 8.79m 8.74m
24 Jerrica Walker Texas Pursui 8.76m 28-09.00
8.76m 6.65m FOUL
25 Angeliece Rivera De Over Texas Pursui 8.54m 28-00.25
8.52m 8.08m 8.54m
26 Valencia Dunning JR Whitehouse 8.39m 27-06.50
8.39m FOUL FOUL
27 Destinee Griffin Texas Pursui 8.26m 27-01.25
FOUL 8.26m 7.78m
28 Justice Jefferson Bellaire Tra 8.10m 26-07.00
FOUL 7.96m 8.10m
29 Dallas O'Connell SR Unattached 6.74m 22-01.50
FOUL 6.74m FOUL
30 Tara De Leon JR Unattached 4.60m 15-01.25
4.60m 4.24m FOUL
Event 32 Boys Pole Vault
========================================================================
National: * 5.44m 2014 Devin King, Sumner, Kentwood, LA
Meet: M 17-06.50 1/6/2012 Shawnacy Barber, Flight Control
Name Year School Finals
========================================================================
1 Jacob Wooten SR Unattached 5.20m 17-00.75
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31 4.46 4.61 4.76 4.86 4.96 5.20 5.30
PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O O XO XXO XXX
2 Antonio Ruiz SR Unattached 4.86m 15-11.25
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31 4.46 4.61 4.76 4.86 4.96
PPP PPP PPP PPO PPP PPP PPP O O XXX
3 Michael Harris SR Unattached 4.31m 14-01.75
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31 4.46
PPP PPP PPP PPP O XXX
3 Charles henderson JR Unattached 4.31m 14-01.75
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31 4.46
PPP PPP PPP PPP O XXX
5 Luke Littlefield JR Central Texa 4.31m 14-01.75
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31 4.46
PPP PPP O XO O XXX
6 Joseph(Jake) Pinkston JR Unattached 4.31m 14-01.75
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31 4.46
PPP PPP XO XO O XXX
7 Jared Roberson SR Bay Area Pol 4.16m 13-07.75
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31
PPP XO O O XXX
8 Nathan Fisher Houston Spee 4.01m 13-01.75
3.56 3.86 4.01 4.16
PPP XO XO XXX
9 Ryan Duff Houston Spee 3.86m 12-08.00
3.56 3.86 4.01
O XO XXX
10 Matthew Wood SR St. Thomas 3.86m 12-08.00
3.56 3.86 4.01
PPP XXO XXX
11 Matthew Parker Lone Star PV 3.56m 11-08.00
3.56 3.86
O XXX
11 Tyler Stafford SO Unattached 3.56m 11-08.00
3.56 3.86
O XXX
11 David Brandenburg SR Unattached 3.56m 11-08.00
3.56 3.86
O XXX
11 Cole Muske SR Bay Area Pol 3.56m 11-08.00
3.56 3.86
O XXX
15 Karney Linch Bay Area Pol 3.56m 11-08.00
3.56 3.86
XO XXX
16 Fernando Rocha SR PSJA North 3.56m 11-08.00
3.56 3.86
XXO XXX
16 Rolando Garcia SR Unattached 3.56m 11-08.00
3.56 3.86
XXO XXX
-- Levi Arzac SO Birdz Flyin' NH
3.56
XXX
-- Noah Sewell Integrity Tr NH
3.56 3.86 4.01 4.16
PPP PPP PPP XXX
-- Roger Cole McCrary Integrity Tr NH
3.56
XXX
-- Corbin Green Lone Star PV NH
3.56
XXX
-- Eric Etie SO Unattached NH
3.56 3.86
PPP XXX
-- Raja Rajcic JR Unattached NH
3.56 3.86 4.01 4.16
PPP PPP PPP XXX
-- Donovan Lozano SR Fredericksbu NH
3.56
XXX
-- Seth Dolan FR Unattached NH
3.56
XXX
-- Trenton Bird SO Birdz Flyin' NH
3.56
XXX
-- Samuel Landingham SO Birdz Flyin' NH
3.56
XXX
-- Ashton Summers SR Unattached NH
3.56 3.86 4.01 4.16 4.31 4.46 4.61 4.76
PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP XXX
-- Jackson BoAlan Watson FR Unattached NH
3.56
XXX
Event 33 Boys Long Jump
========================================================================
National: * 8.09m 1989 Dion Bentley, Penn Hills, Pittsb., PA
Meet: M 24-08.50 1/5/2013 Andre Jefferson, Metro
Name Year School Finals
========================================================================
1 Ethan Toy Wagner Sport 6.93m 22-09.00
FOUL FOUL 6.57m 6.93m FOUL 6.83m
2 Isaiah Mcbride Texas First 6.84m 22-05.25
5.59m 6.59m 6.56m 6.84m 6.54m 6.81m
3 Clark Griffith Intensity Tr 6.79m 22-03.50
6.79m 6.61m 6.38m 6.44m 6.47m 6.66m
4 Saige Revell SR Mercury Trac 6.72m 22-00.75
6.61m 6.40m 6.72m 6.50m 6.18m 6.72m
5 Jalen Seals SR Wagner Sport 6.52m 21-04.75
6.36m 6.52m FOUL 6.08m 6.23m PASS
6 CJ Romero JR Unattached 6.50m 21-04.00
6.36m 6.28m 6.50m 6.43m 6.46m 6.42m
7 Centrelle Massenburge SR Richardson 6.46m 21-02.50
6.31m 5.88m 6.42m 6.19m 6.33m 6.46m
8 Anthony Hawkins Heavenly Tra 6.43m 21-01.25
FOUL 6.43m 6.14m 6.09m 5.96m 5.42m
9 Elliott Lancaster SR Unattached 6.29m 20-07.75
FOUL FOUL 6.29m FOUL FOUL 6.24m
10 Christopher Daniels SR Unattached 6.19m 20-03.75
6.19m 6.01m 5.93m
11 Ciro Hernandez JR PSJA North 6.14m 20-01.75
6.14m 6.03m 5.96m
12 Brant Kuithe FR Unattached 6.08m 19-11.50
6.04m 6.08m 5.89m
13 Thomas Oborny SR Texas Expres 6.06m 19-10.75
6.06m 5.82m 5.67m
14 Colin DeVaughn Texas Expres 5.95m 19-06.25
5.18m FOUL 5.95m
15 Colby Zamzow JR Unattached 5.93m 19-05.50
5.93m 3.63m 5.60m
16 Logan Jasek SR Unattached 5.92m 19-05.25
FOUL 5.92m 5.71m
17 Chris Washington Texas Expres 5.90m 19-04.25
FOUL 5.72m 5.90m
17 Antonio Franklin SR Stealth Trac 5.90m 19-04.25
5.90m FOUL FOUL
19 Isaac Murdock SO Texas Flash 5.84m 19-02.00
5.84m 5.54m FOUL
20 Jimmie Washington Premier Perf 5.74m 18-10.00
5.59m 5.74m FOUL
21 Brandon Choates JR Unattached 5.70m 18-08.50
5.63m 5.68m 5.70m
22 Joshua Foster SR Unattached 5.67m 18-07.25
FOUL FOUL 5.67m
23 Aaron Johnson Premier Perf 5.59m 18-04.25
5.59m 5.44m FOUL
24 Dowdy Elazarig FR Richardson 5.38m 17-08.00
5.37m 4.98m 5.38m
25 Haneef Course SO D2R 5.31m 17-05.25
5.31m 5.25m FOUL
26 Chris Cantrell JR Dallas Jesui 5.26m 17-03.25
FOUL FOUL 5.26m
27 Ryan Macalanda FR Dallas Jesui 4.95m 16-03.00
4.95m FOUL FOUL
-- Fredrick Williams II SO Desoto Swift FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Justin Carmouche SR Unattached FOUL
FOUL FOUL FOUL
Like·Comment·Share·E-mail·57295 views
History for Texas AandM High School Indoor Classic
Show 7 more
Hashtags#texas-aandm #texas-aandm-indoor-classic
|